Legyen nagyon óvatos: a rendőrség nevében telefonálgatnak a csalók, a pénzére utaznak
A Nemzeti Védelmi Szolgálat már nyomoz annak az átverésnek az ügyében, amely során több millió forintot emeltek le egy áldozat számlájáról.
A Nemzeti Védelmi Szolgálat már nyomoz annak az átverésnek az ügyében, amely során több millió forintot emeltek le egy áldozat számlájáról.
A Gmail hitelesítő kék pipával jelzi, ha a levél feladója megbízható, azonban nemrég porszem került a gépezetbe, és csalók is megkapták ezt az igazolást – a Google most egy új hitelesítési megoldást követel meg a külső partnereitől, hogy többé ne fordulhasson elő ilyesmi.
Előszeretettel próbálják meg az internetes csalók a felhasználók banki adatait megszerezni, ez alól az OTP Bank ügyfelei sem jelentenek kivételt. Érdemes körültekintőnek lenni, a pénzintézet azt is megfogalmazta, mikre érdemes figyelni, milyen gyanús jelek hívhatják fel a figyelmünket a csalásra.
Nagyjából két hétre állt le a Genesis Market működése azután, hogy a hatóságok egy globális akció keretében lecsaptak az üzemeltetőkre. Akkor 120 embert vettek őrizetbe, az oldal most mégis él és virul.
A brit TSB Bank szerint az utóbbi években egyre többen válnak a csalók áldozatává, akik pénzt húznak ki a jóhiszemű felhasználókból.
Több módszerrel is igyekszik felvenni a kesztyűt a csalókkal a Vatera, ami a jelek szerint kifizetődik. Több hasznos tanácsot is megosztottak, hogyan lehet elkerülni, hogy áldozattá váljunk.
Az amerikai Jennifer DeStefanótól nemrég 1 millió dolláros váltságdíjat követelt egy ismeretlen férfihang, aki azt állította, hogy elrabolta a lányát. Kiderült, egy átverésről van szó, amit a bűnöző a mesterséges intelligenciára épített fel.
Elsőre jelentős felfedezésnek tűnt, hogy a Földközi-tenger partján találtak egy koboldcápát, még egy tanulmányt is írtak róla. Később több szakértő is megkérdőjelezte a felfedezés hitelességét, mondván több jel is arra utal, hogy a képeken valójában egy műanyag játék látható.
Többektől kapott is pénzt.
Becslések szerint akár tízezer embert is becsapott egy piramisjáték-szervező.
Rosszindulatú felek lemásolták a népszerű, a ChatGPT tudását a Google keresésbe beépítő bővítményt, hogy megszerezzék a gyanútlan felhasználók facebookos belépési adatait. Ezrek lehetnek érintettek, ezért jobb azonnal cselekedni, ha le van töltve a hamis ChatGPT for Google kiegészítő.
Különböző felületeken és módszerekkel terjednek a csalások az interneten, melyek látszólag a rászorulóknak szeretnének segíteni, ám valójában a pénz nem jut el a segélyszervezetekig.
Az ingatlanvagyon megszerzése érdekében attól sem riadtak vissza, hogy egy életveszélyes állapotban lévő idős embert elszállíttassanak a kórházból.
Adathalász támadással próbálkoznak a Díjnet nevében, azonban több jelből is kiderülhet, hogy átverésről van szó – érdemes figyelni.