Több városban is hasonló indokokkal zárnak be önkormányzati óvodákat
A leggyakoribb indok a korszerűtlenség és a kevés gyerek.
A leggyakoribb indok a korszerűtlenség és a kevés gyerek.
Valamilyen digitális munkarend van érvényben az óvodák 6,4 és az iskolák 12,1 százalékában.
A teszt önkéntes, az eredményt pedig az intézményvezetők is látják.
A miniszterelnök szerint a hét legnagyobb feladata az lesz, hogy elkezdjék a célzott tesztelést.
Még az ág is húzza a 18. kerületi önkormányzatot: óvodabezárásokra kényszerülhet, és könnyen lehet, hogy az óvónők anyagi megbecsülésére szánt hűségprémiumra sem lesz fedezet. Az óvodák megmentésére hozott tervet ugyanis egyetlen tollvonással dobta vissza a fővárosi kormányhivatal, a beígért pénzt pedig az állam viszi a vészhelyzetre hivatkozva.
A fenntartók a vállalkozásukat, a családok a gyereküket és a pénzüket féltik. Egységes iránymutatást, egyáltalán tájékoztatást arról, hogyan járjanak el veszélyhelyzet esetén, máig nem kaptak.
Sok szülőnek súlyos gondot jelent a bezárt óvoda, mivel ennyi időre nem tudják megoldani a gyermek felügyeletét.
Minden miskolci óvodának "leszóltak", hogy ne vegyenek részt a délutáni tanártüntetésen, mert annak következményei lesznek – mondta az ATV-nek a Pedagógusok Szakszervezetének helyi képviselője.
Minimális spórolást jelent a fenntartónak, miközben az érintett szülők és pedagógusok is aggodalommal figyelik, hogy több fővárosi kerület is összevonna óvodákat. Az intézkedés szakmailag nincs indokolva, hatástanulmányok nem készültek, az önkormányzatok viszont készek arra, hogy villámgyorsan átpréseljék az elképzeléseiket. A háttérben egy időzített bomba is ketyeg.
Május elsejétől nem kell parkolójegyet váltaniuk azoknak a szülőknek, akik XII. kerületi bölcsődébe, óvodába vagy általános iskolába szállítják gyermeküket - tájékoztatott Kovács Lajos (Fidesz-KDNP) alpolgármester pénteken.