Maradhat az ellenzék bázisa Budapest, de lesznek komoly ütésváltások
Segítheti-e Budapest az ellenzék országos esélyeit? Zsebükben érezhetik-e a fővárost a legközelebbi önkormányzati választáson?
Segítheti-e Budapest az ellenzék országos esélyeit? Zsebükben érezhetik-e a fővárost a legközelebbi önkormányzati választáson?
Erős a gyanú, hogy sokszor strómanoknak adtak el nagy kedvezménnyel önkormányzati lakásokat – állítja a korábbi városvezetések ingatlanügyeit vizsgáló bizottság.
Székesfehérvár polgármestere szerint a közmédia ügyét az asztalra lehetne tenni. Az önkormányzatok finanszírozásáról azt mondta: az iparűzési adó nélkül az önkormányzati rendszer fenntarthatatlan.
A méhkeréki önkormányzat lapja új munkatársként mutatta be Tát Margitot, a település februárban lemondott polgármesterét.
A Pest megyei kormányhivatal állítja, hogy a 332 lakásos társasház felépítésének nincs jelentős környezeti hatása.
Nagykanizsa önkormányzata önmagában 161 millió forintot kap.
Belváros-Lipótváros önkormányzata állítja, hogy a főváros kicsúszott a határidőből, így nem élhet elővásárlási jogával.
Az ügy rejtelmességét csak növeli, hogy eddig többségében kormánypárti önkormányzati vezetők kényszerültek miatta magyarázkodásra.
Lehetőséget és forrást adunk az önkormányzatoknak, hogy visszakapják a hatásköreiket – mondja Wittinghoff Tamás, az ellenzéki összefogás önkormányzati területért felelős kabinetvezetője, budaörsi polgármester.
Az ügyben a DK-s Vadai Ágnes tett fel kérdést, mert kíváncsi lett, mi lett a kitömött medvével.
Óbuda-Békásmegyer volt polgármestere és eddigi képviselője a Nemzeti Kulturális Alap alelnöke is, a két tisztséget pedig nem tölthette volna be egyszerre. A saját jogászai is erre jutottak.
Péterffy Attila szerint nincs pénz az illetménye emelésére, az alpolgármesterek szintén visszautalják a büdzsébe a különbözetet.
Szücsné Posztovics Ilona szerint egy tavalyi rendelet megtiltja, hogy a város hivatalos felületein közvetítsék az ülést, így a lakosság abba bele sem tud hallgatni.
Az V. kerületi önkormányzat korábban úgy nyilatkozott, hogy csak egy ingatlant adtak a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar vezetőjének. Most felbukkant egy újabb.
Több mint 60 millió forint, papíron másra szánt támogatást fordított az önkormányzat működésének finanszírozására Szűcs Gabriella, Szakoly volt polgármestere.
Nem lett élhetőbb a bulinegyed az elmúlt egy évben.
„Hölgyeknél ez nehezebb.”
Van, aki azt várja, hogy soha nem volt még olyan nehéz éve, mint amilyen a 2022-es lesz. Az biztos, hogy a nadrágszíjat az ország egész területén meg kell szorítani és bár az év végén néhány magát jól pozicionáló önkormányzat kaphat külön állami támogatást, a többségnél a lakosság számára is érezhető lesz a pénzhiány.
Az ajándék célja, hogy erősítse bennük a lokálpatriotizmust.