Bárki nevében lehet üzenni a Facebookon
Identitáslopást tesz lehetővé a Facebook egyik hibája, amely engedélyezi, hogy bárki más felhasználó nevében küldjön üzenetet - közölte a spanyol internetbiztonsági felügyelet.
Identitáslopást tesz lehetővé a Facebook egyik hibája, amely engedélyezi, hogy bárki más felhasználó nevében küldjön üzenetet - közölte a spanyol internetbiztonsági felügyelet.
Mobiltelefonokra illeszkedő üzenőszolgáltatást indított útnak a világ legnagyobb közösségi oldala. A Facebook azt szeretné, ha teljesen átvehetné az SMS szerepét.
Ártatlan tréfákat engednek meg maguknak csupán a külföldi politikusok a közösségi oldalakon. Az unalmas pénzügyi politikára panaszkodó twitterezőt az amerikai elnöki tanácsadó megrickrollozta, a kanadai miniszterelnök a macskájáról publikál képeket.
A nemrég a botrány miatt megszűnt News of the World nevű brit bulvárlap telefonos hackelése technikailag nem volt nagy kunszt, ugyanakkor a biztonsági szakemberek arra hívják fel a figyelmet, hogy a bűnözők egyre kifinomultabb módszerekkel törik fel az okostelefonokat.
A tavalyi Sziget fesztivál EU-sátrát a szervezők a spanyol-belga-magyar elnökségi trió apropójából hozták létre, egy üzenőfa pedig arra szolgált, hogy mindenki felakaszhassa rá közösségi gondolatait. Leszedtünk néhányat 11 ezerből.
Privát üzeneteink rejtett elküldéséhez mutatnak megoldásokat a Techline.hu cikkében. Az ingyenes programokkal digitális fotókban rejthetünk el üzeneteket és fájlokat.
Kártyát hagynak a rendőrök a lakók postaládájában az éjszakai járőrözéskor a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Kazincbarcikán és térségében, jelezve, hogy éjjel is őrzik értékeiket és a környéken mindent rendben találtak.
Moammer el-Kadhafi líbiai vezető üzenetet küldött Barack Obama amerikai elnöknek azt követően, hogy Amerika kivonult a Líbia elleni keresztes gyarmatosító szövetségből - jelentette be szerdán a JANA líbiai hírügynökség.
A Sajtószabadságért blogon olvasható Daniel Domscheit-Berg, a WikiLeaks volt szóvivőjének üzenete a magyar médiatörvénnyel kapcsolatosan.
Február 14-én nem csupán a szerelmesek, de a giccs is ünnepelteti magát. Utánajártunk, mitől csöpög még a képernyő is.
A közösségi oldalon bejelölt ismerőseinktől érkező levelekkel nem árt vigyázni, egy új típusú rosszindulatú program ugyanis angol nyelvű üzeneteket küld ismerőseink nevében. Aki gyanútlanul a levélben található linkre kattint, maga is fertőzötté válik és továbbadja a fertőzött üzenetet.
A közösségi oldal vezetője a hétfői nap folyamán jelentette be, hogy alaposan átalakítják az üzenetküldő szolgáltatást: jönnek a facebook.com végződésű e-mail címek, SMS-t küld a rendszer és várhatóan kevesebb érdektelen levelet kapnak majd a felhasználók.
A Twitter mikroblog lényege az eredeti elképzelés szerint az lenne, hogy írunk valami érdekeset, ami aztán beindít egy folyamatot, amolyan virtuális beszélgetést. Vagy mégsem?
Az informatikai cég levédetett egy olyan technológiát, amelynek használatával megakadályozható, hogy egy telefon felhasználója bizonyos szavakat vagy mondatokat leírjon a készülékről küldött üzenetekben.
Elküldték a húszmilliárdodik Twitter-üzenetet vasárnap Japánban; a jelentős mérföldkőnek számító bejegyzést egy GGGGGGo_Lets_Go nevű, baseballrajongó felhasználó tette vasárnap hajnali 00:44-kor, amikor Közép-Európában még szombat kora este (17:44) volt.
A szaúdi állami Saudi Telecom mobilszolgáltató megerősítette, hogy a királyság távközlési szabályozó hatósága betiltotta a Blackberry okostelefon messenger, azaz üzenetküldő szolgáltatását.
A Facebook a legnépszerűbb weboldal, de az 500 millió regisztrált tagból vajon hányan tudják helyesen használni? Ha nem vigyázunk, rengeteg veszélynek tehetjük ki magunkat.
Tudjuk, hogy Ruth Kedar nem egyetlen nap alatt tervezte a Google logót, a hölgy igen sok verziót készített, mire megszületett a jelenlegi, mindenki által ismert bohókás változat. Sőt azt is tudjuk, hogy Eric szobájában iszonyatos rendetlenség uralkodik, és a Googleplex recepcióján lávalámpák figyelnek a pulton.
Szól a virág, ha szomjas, twitterezik a magzat az anyaméhből – előremutató Twitter alkalmazások sorát fejlesztették ki.
A Twitter közösségi mikroblog-szolgáltatás használatára hívta fel Hugo Chávez venezuelai elnök Fidel Castrót és Evo Morales bolíviai elnököt.