Beírják magukat a történelembe a tweetek
A világ legnagyobb archívumába, a washingtoni Kongresszusi Könyvtár dokumentumgyűjteményébe kerül az a több milliárd twitteres üzenet, amelyet a mikroblog-szolgáltatás elindítása óta közzétettek.
A világ legnagyobb archívumába, a washingtoni Kongresszusi Könyvtár dokumentumgyűjteményébe kerül az a több milliárd twitteres üzenet, amelyet a mikroblog-szolgáltatás elindítása óta közzétettek.
A Gigatweet számlálója szerint több mint tízmilliárd üzenetet küldtek már ki Twitteren. Alig több mint öt hónap telt el az ötmilliomodik tweet óta.
A Buzzmarketing Daily összeállításában közölte a 10 legfontosabb bejegyzést, amely 2009-ben megjelent a Twitteren. A cikk - úgy tűnik - azokat a tweeteket emelte ki, amelyek a riválisokkal való versenyben a Twitter fontosságát bizonyítják. A legfontosabb tweet egyébként egy 2008-as, a harmadikként rangsorolt üzenet pedig egy áltweet volt.
Újabb hangfelvételben üzenetet intézett az európaiakhoz Oszama bin Laden, az al-Kaida nemzetközi terrorista hálózat vezetője - közölte pénteken az iszlamista honlapokat figyelő SITE amerikai szervezet. Az üzenet tartalma egyelőre nem ismert.
Egy ausztrál internetes oldal szerdától augusztus 24-ig lehetővé teszi, hogy felhasználói sms-hez hasonló rövid üzeneteket küldjenek a külső világűrbe.
Hiába töröljük ki utólag kellemetlennek érzett blogbejegyzéseinket, e-mailjeinket vagy weben tárolt dokumentumainkat, azok valamilyen formában megmaradnak a neten: rosszabb esetben az Internet Archive-on szembesülhetünk velük mindenki mással együtt. A Washingtoni Egyetem kutatói azt mondják, megkönnyebbülhetünk, most már örökre is kitörölhetünk dolgokat - írja a Readwriteweb.
Tizenévesek körében is divat a sextingA sexting, vagyis a szexuális utalással bíró képek és szöveges üzenetek küldözgetése nem csak a tinédzserek szüleinek okozhat fejfájást. Egy frissen közétett kutatás eredményei szerint ugyanis a 10-15 éves lányok körében is jelentős mértékű azoknak az aránya, akik magukról ilyen jellegű üzeneteket küldenek, és még nagyobb azoké, akik ilyeneket kapnak.
Hét fogoly - hat lengyel és egy francia zsidó - egymást segítő kapcsolatának emlékét idézi fel az a sajátos, hét nevet tartalmazó palackposta, amelyre egy kollégium alapozási munkái közben építőmunkások bukkantak rá a lengyelországi Oswiecimben, az auschwitzi náci haláltábor egykori színhelyén. A hétfői bejelentés óta újabb részletek váltak ismeretessé a hét ember sorsáról.
Ceruzával írt, palackba göngyölített titkos üzenetre találtak az auschwitzi koncentrációs tábor közelében zajló rekonstrukciós munkálatok során lengyel munkások; az üzenet hét fiatal fogoly nevét, rabszámát és címét tartalmazza - számoltak be hivatalos források hétfőn.