Az űrből zenélt a Kraftwerkkel egy német űrhajós
A Nemzetközi Űrállomáson csatlakozott egy szám erejéig a legendás német zenekarhoz Alexander Gerst űrhajós.
A Nemzetközi Űrállomáson csatlakozott egy szám erejéig a legendás német zenekarhoz Alexander Gerst űrhajós.
A Volkswagen konszern cseh márkájába a jelek szerint némi humorérzék is szorult.
Ezek a bolygók ráadásul a csillagjaik lakható zónáiban vannak.
Az Európai Űrügynökség egyik asztronautája tweetelte a videót.
Az asztronauták néha nagyon furcsa dolgokat vittek magukkal az űrbe, íme az 5 legérdekesebb.
Fantasztikus videót készítettek néhány GoPro segítségével, ugyanis az akciókamerákat egy rakétára szerelték, így viszonylag valósághűen láthatjuk, milyen az űrbe utazni.
Átvonult a Merkúr bolygó a Nap előtt. A Merkúr az a picike fekete folt a nagy fehér Nap-arcon. Utoljára 2006-ban volt ilyen, legközelebb pedig 2019-ben fog megtörténni. A képeket Salgótarjánból lőtték hétfőn.
A NASA május 4-én adta közre az alábbi képet, amelyet a Mars Reconnaissance Orbiter amerikai Mars-kutató űrszonda Nagy Felbontású Képalkotó Tudományos Kísérlet nevű kamerája készített még februárban a vörös bolygó Nili Fossae térségről. A térség a Mars egyik legszínesebb – a képen éppen kéklő – régiója, az Isidis Planitia nevű terület északnyugati peremén húzódik. A Mars színeit sok helyen homogenizálja a por és a regolit, de itt a felszín alatti kőzetek jól feltárulnak, kivéve azokon a pontokon, ahol homokdűnék helyezkednek el.
Komoly előkészületeket kellett tennie Tim Peake űrhajósnak, hogy a súlytalanság állapotában is le tudja futni a maratont.
Meghibásodott a navigációs rendszer a Metyeor-M-1 nevű orosz meteorológiai műholdon, ezért az eszkök most irányítás nélkül kering.
Scott Kelly minden amerikai asztronautánál többet töltött az űrben, egyéves küldetéséről pár nap múlva tér haza. A CNN-nek adott interjújában elmondta: az űrből nagyon törékenynek tűnik a Föld, és erre bizonyítékkal is szolgált.
A 2013 TX68-as aszteroida a NASA tudósai szerint március 5-én ér a legközelebb bolygónkhoz, ami legjobb esetben 14 millió kilométert jelent, legrosszabb esetben viszont 17 ezer kilométert. Utóbbi óriási pusztítást jelentene, ugyanakkor a kutatók megnyugtatnak, hogy ennek esélye igen csekély.
Luxemburg egy olyan törvényt készít elő, amellyel az űrben található nyersanyagokat is hasznosíhatnák.
Egy néhány méter átmérőjű űrszemét csapódik a Föld légkörébe november 13-án. Az Indiai-óceán fölött éri el a Földet, de kis mérete miatt várhatóan még a légkörben elég.
Az esetenként sarki fényt is okozó részecskék várhatóan vasárnap kora délután érik el a Földet. Nem kizárt, hogy Magyarországról is megfigyelhető fényjelenséget okoznak.
Azt hiszi, hogy a Nap sárga színű? Úgy gondolja, hogy a Vénusz a Föld ikertestvére? Ehhez hasonló megállapításokról sokszor lehet hallani vagy olvasni, de 7 ilyen mítosz teljes tévhit.
A Nemzetközi Űrállomásnak köszönhetően csodás felvételeink vannak arról, hogy 5 különböző égi jelenség hogyan fest az űrből. Ilyen szépet sosem lát a Földről, érdemes átnézni a válogatást.
Ki gondolta volna, hogy az üstökös tényleg egy repülő kődarab? Erről nyilvánvaló bizonyítékot szolgáltatott a Rosetta űrszonda, amely 330 kilométerre közelített meg egy üstököst. Az Európai Űrügynökség (ESA) által pénteken közreadott kép az űrszonda Osiris keskeny látószögű kamerájával készült. A 67P/Csurjumov-Geraszimenko üstököst egy órával az előtt fotózták le, hogy elérte 6,5 éves pályájának a Naphoz legközelebb eső pontját. Az égitest másodpercenként mintegy háromszáz kilogramm vízpárát és ezer kilogramm port lövell ki.
Az Európai Déli Obszervatórium fotót készített az ESO 378-1 jelölésű négy fényév átmérőjű planetáris ködről. Ez az eddigi legjobb minőségű felvétel az égi jelenségről.
Az 57 éves Padalka jelenleg a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) tartózkodik 400 kilométerrel a Föld felett, ez az ötödik űrutazása.