Meghalt Valerij Rjumin űrhajós, aki a szovjet-magyar űrprogram részese is volt
Elhunyt Valerij Rjumin űrhajós, aki négy űrrepülést hajtott végre, egyebek között részese volt a szovjet-magyar űrprogramnak – közölte hétfőn a Roszkozmosz.
Elhunyt Valerij Rjumin űrhajós, aki négy űrrepülést hajtott végre, egyebek között részese volt a szovjet-magyar űrprogramnak – közölte hétfőn a Roszkozmosz.
A tudósok arra voltak kíváncsiak, a rendszer képes-e megtalálni egy régóta ismert, veszélyes égitestet, az Apophist.
Az Asteroid Institute a Whashingtoni Egyetemmel közösen fejlesztett ki egy algoritmust, mely a már elérhető adatokat vizsgálva kutat még fel nem fedezett űrsziklák után.
Küldetése 148. marsi napján a Perseverance amerikai Mars-járó érdekes jelenségnek lett szemtanúja: több forgószél is kialakult az előtte lévő területen.
Ausztrál csillagászok egy egyelőre semmihez nem fogható rádiójelet fogtak be. Az űrből jött, és nagyon-nagyon messziről.
A Himawari-8 műhold feladata, hogy az időjárásról szolgáltasson adatokat a Földre, ám az egyik megfigyelés alkalmával véletlenül azt is rögzítette, mi történt tőlünk 724 fényévre.
Egy néhány évtizeddel ezelőtt készült űrfotó feladta a leckét korunk szakértőinek, mivel nem tudják megmagyarázni, hogyan lehetséges az, ami rajta van.
A Sydney-i Egyetem kutatói egy olyan neutroncsillagot figyeltek meg, amely rendkívül lassan forog a tengelye körül. Ráadásul egy olyan régióban bukkantak rá, ahol semmi keresnivalója.
Egy „közeli” rendszerben egy különös, eddig nem ismert bolygó kering a csillagászok szerint. De nem is ez az igazán érdekes.
A NASA elárulta, melyik az a két bolygó, amiket elsőként vizsgál majd meg a James Webb űrteleszkóppal.
Mark Vande Hei rövid ideig igen kényelmetlenül érezte magát, miután – a felesége révén – ő is értesült egy nyugtalanító pletykáról.
A csillagász szerint a (7335) 1989 JA jelű égitestet az egyik legnagyobb ismert aszteroida, amelyik idén megközelíti a Földet.
Az Európai Űrügynökség és a Raspberry Pi Alapítvány közösen hirdetett versenyt középiskolások számára, hogy új, innovatív ötleteket valósítsanak meg. Hárman egy kivételesen érdekes projekttel álltak elő.
Az, hogy az emberiség máig nem tudott kapcsolatba lépni egy idegen fajjal, azért is lehetséges, mert talán mi vagyunk a galaxis egyetlen intelligens életformája – mondja Brian Cox, a Manchesteri Egyetem sztárprofesszora.
A NASA ismertette első terveit a Mars meghódításával kapcsolatban. 30 napos missziót terveznek.
A Hubble megfigyelései szerint a világegyetem gyorsabban tágul, mint az ősrobbanás után 400 ezer évvel, pedig az ismert törvényszerűségekből nem ez következne.
A galaxisok kialakulásához szükség van a sötét anyagra is, ám van két olyan, amiben alig van ilyen anyag.
Az R-23M nevű ágyút az 1970-es években telepítette és tesztelte az Almaz űrállomáson a Szovjetunió. Ez az egyetlen olyan (hivatalosan) ismert fegyverrendszer, amely valóban eljutott az űrbe, és ahol használták is.
A Solar Orbiter nevű napszonda március végén megközelítette központi csillagunkat, és hihetetlenül értékes adatokat rögzített. A művelet során elképesztő felvételek is készültek, amelyeket most publikált a NASA és az ESA.
Az InSight szonda napelemeit három év alatt annyira belepte a por, hogy az már lassan képtelen feltölteni az akkumulátorokat.