Meghalt az orosz űrhajós, aki egyhuzamban 437 napot és 18 órát töltött az űrben
Valerij Poljakov ezzel rekordot állított fel. Meg is kapta érte az Oroszország Hőse címet.
Valerij Poljakov ezzel rekordot állított fel. Meg is kapta érte az Oroszország Hőse címet.
Egy több mint 30 méteres, 25 tonnás rakétafokozat csapódott be, amit több helyszínről is megörökítettek.
Két év múlva már orosz közreműködés nélkül működik tovább a Föld körül keringő kutatólaboratórium – közölte a Roszkoszmosz új vezetője.
Az ISS 27 300 kilométer/órával haladt, és mintegy 400 kilométeres távolságban volt, amikor az asztrofotós Jamie Cooper képet készített róla.
Szergej Korszakov orosz űrhajós érdekes képet osztott meg a Twitteren: mintha potyautasok keveredtek volna az ISS-re.
Ez lehet az első fotó egy űrhajó ablakán keletkezett jegesedésről.
Az R-23M nevű ágyút az 1970-es években telepítette és tesztelte az Almaz űrállomáson a Szovjetunió. Ez az egyetlen olyan (hivatalosan) ismert fegyverrendszer, amely valóban eljutott az űrbe, és ahol használták is.
Nemcsak a Földön használják előszeretettel a mérnökök a hidraulikát: a világűrben is jó szolgálatot tesz, igaz, erre speciálisan kell felkészíteni.
A felvétel az orosz állami médiától származik, és az látható rajta, hogy az orosz modul lekapcsolódik a Föld körül keringő kutatóállomásról. Mit akarnak jelezni ezzel?
A robotkar 47 perc alatt választotta le, forgatta meg, majd csatlakoztatta újra a Tiencsou-2 teherűrhajót.
Kína több mint 40 űreszköz-fellövést tervez 2022-re, és az év végéig be akarja fejezni a Föld körül keringő űrállomása, a Tienkung (Mennyei Palota) építését.
A veszélyes közelség miatt a modulnak „megelőző ütközéselkerülést” kellett végrehajtania. A kínaiak be is panaszolták a Tesla és a SpaceX első emberét.
A Blue Origin mellett két másik vállalkozást, a Nanoracksot és a Northrop Grummant is megtámogatta a NASA. Olyan űrállomásokat kell létrehozniuk, amiket az emberek meglátogathatnak, és ahol élhetnek, dolgozhatnak.
Az űrturizmus elterjedésével egyre több égi szálláshely jelenhet meg, köztük hotelek és pénzért bárki által kibérelhető űrállomások. A legújabb ötletek egyike egy négyfős „apartman”, melynek nyitóünnepsége közelebb lehet, mint elsőre gondolnánk.
Megindult az „utódlási harc” az életciklusa végéhez közeledő Nemzetközi Űrállomás körül: több űrvállalkozás is előállt a napokban saját űrbázistervével.
Három újabb űrhajós érkezett meg az épülő kínai űrállomásra, ahol összesen 6 hónapot töltenek. De már arra is van terv, hogyan hozzák le őket, ha valami esetleg balul sül el.
Robert Shane Kimbrough amerikai űrhajós ezredes posztolt egy képet a városról.
Elindult kedden Bajkonurból a Nemzetközi Űrállomásra az első játékfilmes forgatócsoport a Szojuz MS-19 űrhajó fedélzetén: Julija Pereszild színésznő és Klim Sipenko rendező-producer Kihívás munkacímmel forgat filmet a világűrben.
Azok az űrhajósok, akik megjárták a Nemzetközi Űrállomást, nehezen tudják leírni az élményt, mert szerintük semmihez sem hasonlítható, ahogy egy fémszerkezetből az alattuk lévő Földre tekintenek. Ezt próbálja bemutatni a nézőknek egy filmes csapat különleges projektje.