Megvan, mikor lesz idén a Pride felvonulás

2024-ben is megrendezik az ország legnagyobb emberi jogi tüntetését. A szlogen „Vedd vissza a jövőd!” lesz.

  • hvg.hu hvg.hu
Megvan, mikor lesz idén a Pride felvonulás

„Hosszas tervezést és egyeztetést követően örömmel jelenthetjük be, hogy 2024-ben is lesz felvonulás, Magyarország legnagyobb emberi jogi tüntetése! A 29. Budapest Pride Felvonulást június 22-én tartjuk, ahova várunk mindenkit, aki egy szabad, elfogadó és demokratikus országban szeretne élni” – közölték a Facebookon a Pride felvonulás szervezői.

A felvonulás szlogenje idén is „Vedd vissza a jövőd!” lesz, mert ez a szervezők szerint „rámutat a társadalomban jelenlévő különböző hatású, ám hasonló gyökerekből táplálkozó és egymást erősítő, rendszerszintű problémákra (rasszizmus, lakhatási válság, ökológiai krízis, a demokráciába vetett hit válsága, homofóbia, transzfóbia és szexizmus), valamint az azokra keresendő megoldási lehetőségekre.”

Hozzáteszik: már harmadik éve több mint 35 ezer ember vonul fel együtt Budapest utcáin.

További részletek később várhatóak.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.