Ahogy azt korábban megírtuk, ezen a hétvégén tartja az Amazon-alapító Jeff Bezos „az évszázad esküvőjének” szánt, 3 napos lakodalmát, amelyre gyakorlatilag kibérelte Velencét. Azaz csak szerette volna, mert antikapitalista és környezetvédő aktivisták, valamint a helyi lakosok hathatós tiltakozásának eredményeként a történelmi városközpont helyett egy távolabbi helyszínre, egy egykori hajógyár területére tették át a rendezvényt.
A világ negyedik leggazdagabb embere egy korábbi tévés újságírót, Lauren Sánchezt veszi feleségül, akit áprilisban még az űrbe is kilőtt. A több mint 200 meghívott vendég, köztük a show-biznisz, a politika és az üzleti élet legismertebb szereplői luxusjachtokkal és magánrepülőgépekkel érkeztek meg Velencébe. A város vízitaxijai és gondolái közül sokat szintén lefoglaltak a násznép részére, várhatóan megnehezítve ezzel a közlekedést mások számára.
A vendéglistán szerepelnek többek között a Kardashian testvérek, Bill Gates, Oprah Winfrey, Tom Brady, Lady Gaga, Leonardo DiCaprio, Elton John, Shakira és Ivanka Trump is.
A háromnapos ünnepség tegnap vette kezdetét, ám a gondos szervezés, a város ikonikus helyszíneinek lefoglalása és az eseménybe beleölt milliók ellenére egy dologgal nem számoltak: az időjárással. Az esküvőjüket megelőző próbavacsorának egy hirtelen jött, erős széllökésekkel és szakadó esőzéssel kísért vihar vetett véget idő előtt. A távozó sztárokat esernyőkkel próbálták védeni testőreik, amíg kiértek a vízitaxikhoz: