Szent Pió atya napján, szeptember 23-án különös bejegyzést tett közzé Bese Gergő. Emlékezetes, hogy a politizáló fideszes papot tavaly azért függesztettek fel a papi szolgálat alól, mert lebukott, hogy kettős életet élt, és videófelvétel is készült egy melegpartiról, amelyen részt vett. Bese a botránya után az osztrák egyháznál keresett utat, de ott nem fogadták.
A most megjelent posztban szokatlan állítások szerepelnek, írója azt állítja, hogy annak idején az Alkotmányvédelmi Hivatal épületében közölték vele, hogy a kormány kimondta rá a halálos ítéletet, és vége a papi pályájának.
Úgy fogalmazott: „amikor 2024. augusztus 7-én, az AVH épületében (Alkotmányvédelmi Hivatal) a szemembe mondták, hogy a kormány kimondta rám a halálos ítéletet, és az addigi papi/tanári életemnek vége, nagyon megrémültem. Különösen akkor, amikor felvázolták a lehetőségeimet: vagy önmagam fejezem be az életemet (!) vagy elhagyom az országot. Ennyi. Semmi más lehetőség nem kínálkozott előttem”.
A posztban arról is írt, hogy Szent Pió atya az égből kinyújtotta érte a kezét, és ezért nem tudják legyőzni.
„Tavaly nyár óta azonban, mint sorstársra (őt is eltiltották a nyilvános misézéstől stb.), védelmezőre tekintek rá. Úgy nézek fel a szentre, mint aki magához ölelt engem. És ez nem valami álom, vagy kenetteljes túlzás, ez számomra a valóság volt. […] „Ezért sem tudnak legyőzni. Nem gondolták a hatalmasok, hogy nem csupán velem kell leszámolni, hanem az imádkozó emberek seregével és az égiekkel. Ebbe bele törik a bicskájuk! Imádkozzunk és legyünk türelemmel. Hamarosan eljön a mi időnk!”