Rendőrök vitték el a rendelőjéből a merevrészeg háziorvost Lőcsén

A 39 éves férfi véralkoholszintje elérte a 3,8 ezreléket.

  • HVG

Rendőrök vitték el a rendelőjéből a merevrészeg háziorvost Lőcsén – írja a szlovákiai Paraméter portál.

A 39 éves férfit még október 30-án ellenőrizték a rendelőjében a rendőrök, a szonda pedig igen magas, 3,8 ezrelékes értéket mutatott. Ez pedig már az életveszélyes állapotnak felel meg.

A besztercebányai rendőrség tájékoztatása szerint az orvost őrizetbe vették, majd a szükséges eljárási lépések után szabadon engedték.

A poprádi rendőrség büntetőeljárást indított az ügyben tudatmódosító szer hatása alatti veszélyeztetés bűncselekménye miatt. Az orvos akár öt évig terjedő szabadságvesztésre is számíthat.

Hozzászólások