12 éves lányt zsarolt meztelen fotókkal egy férfi egy szlovákiai faluból

A férfi az egyik közösségi oldalon lépett kapcsolatba a sértettel, és arra kérte, hogy küldjön a húgáról készült tartalmakat.

  • HVG

Egy felnőtt férfi súlyosan visszaélt egy iskolás lány bizalmával az interneten: olyan tartalmakat kért tőle, amelyek a kiskorú húgáról készültek, majd később zsarolni kezdte ezekkel, írja a Paraméter. A gyanúsított jelenleg előzetes letartóztatásban van, gyermekek jogait sértő pornográf anyagok előállításával gyanúsítják.

A nyomozás környezetéből származó információk szerint az áldozat egy 12 éves magyarországi kislány, a 21 éves gyanúsított, Martin pedig a Rimaszombati járás egy magyarlakta településéről származik. Az ügyet először a magyar hatóságok kezdték vizsgálni, majd az ott szerzett adatok alapján átadták a bejelentést a rimaszombati rendőröknek. Ők otthonában tartóztatták le a férfit, aki édesapjával és fiatalabb testvérével él egy szociális bérlakásban a falu szélén.

A férfi az egyik közösségi oldalon lépett kapcsolatba a sértettel. A TV JOJ forrása szerint a lány az ő kérésére küldött neki bizonyos felvételeket, amelyekkel később zsarolni kezdte. „A rimaszombati nyomozó a gyermekek jogait sértő pornográf anyagok előállításának bűntette és zsarolás miatt emelt vádat a férfi ellen” – közölte Nikola Žabková rendőrségi szóvivő.

A nyomozás folytatódik, várhatóan szakértői vélemények is készülnek. „A rendőrség ezúton is szeretné felhívni a szülők figyelmét arra, hogy fokozottabban felügyeljék gyermekeik közösségi médiás tevékenységét, és beszélgessenek velük az online tér veszélyeiről” – zárta a szóvivő.

Hozzászólások