Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője számolt be arról a szombati esetről, amikor egy XIII. kerületi gyógyszertár munkatársai életet mentettek. Győrfi elmondása szerint egy férfi vásárlás közben, az újlipótvárosi gyógyszertárban lett rosszul, összeesett, leállt a vérkeringése.
A gyógyszertár dolgozói azonnal elkezdték az újraélesztést, és folytatták egészen addig, amíg a mentők meg nem érkeztek. Az újraélesztés sikeres volt, a gyógyszertár munkatársait a mentőszolgálat oklevéllel jutalmazta.