A nyár folyamán nem lép fel – jelentette be a közösségi oldalán Grófo-Kozák László, azaz Kis Grófo, miután az orvosai szigorú pihenést és kezeléseket írtak elő számára. Pontos diagnózist nem közölt a rajongóival, de az elnézésüket kérte, amiért kényszerpihenőre kell vonulnia.
Később a család fontosságáról írt: „Kis Grófo Family. Ahogy az ember korosodik, sok mindenre rájön, hogy mi a helyes és mi nem helyes az életben, hiszen emberek vagyunk, és amíg élünk, addig tanulunk! Az élet mindig tud újat mutatni, de erősnek kell lenni, talpra kell állni vagy így, vagy úgy, mert muszáj. És ami nem öl meg, az megerősít, szokták mondani. Egy dolog viszont sosem változik, az pedig a család iránti szeretet. Nekem ők a családom, és Csak is kimondottan ő értük bármikor vállalom a felelősséget, mert velük vagyok csak köteles. Ez az én gondolatom. A család szent és sérthetetlen. Az Úr áldjon mindenkit”.
Kis Grófo aktívan támogatta az áprilisi választáson vereséget szenvedett Fidesz-kormányt, nyilván nem véletlenül részesült „új dalok írására” a Hankó Balázs-féle Nemzeti Kulturális Közalapon keresztül kiosztott pénzekből is, de a botrány kirobbanás után visszautalta az onnan kapott ötmillió forintot.
https://hvg.hu/itthon/20220331_Specialba__Orban_Viktor_Kis_Grofoval_szelfizett_a_Karmelita_teraszan