Trumpnak elég volt pár hónap ahhoz, hogy elmagyarázza: Amerika megbízhatatlan partnere a világnak
Az amerikai sajtó szerint az elnök kapkodása hihetetlen romboláshoz vezetett.
Az amerikai sajtó szerint az elnök kapkodása hihetetlen romboláshoz vezetett.
A New York Times háromszoros Pulitzer-díjas elemzője gyomorforgatónak és lehangolónak tartja a képeket Donald Trump és Benjamin Netanjahu izraeli kormányfő fehér házi találkozójáról. Szerinte a két politikus csúnya világ felé tart.
Orbánt másfél éve kiküldték a teremből kávézni, amikor az uniós vezetők az ukrán belépési folyamat megindításáról döntöttek, de a folytatást már nem lehet ilyen eszközökkel biztosítani, és ezt jól tudja a magyar miniszterelnök is.
A Fehér Házból érkező sokféle üzenettel csak összezavarják a helyzetet. Az ilyen pánik könnyen önbeteljesítővé válik – figyelmeztet szerkesztőségi állásfoglalásában az amerikai lap.
Trump számára nem Amerika a fontos, saját maga az egyetlen viszonyítási pont, igazából nincs kapcsolata a való világgal. Ukrajna-politikáján is látszik, hogy Trump nagyobb valószínűséggel kapja meg az irodalmi Nobel-díjat, mint Nobel-békedíjat. Az Unió fordulóponthoz érkezett, és félő, hogy negatív spirálba kerül. Támadnak az autokraták – Kína és Oroszország új világrendet épít. Témák és vélemények a világsajtóból.
Egy évvel a választások előtt egyre nagyobb nyomás nehezedik Orbán Viktor első számú kihívójának támogatóira. Mert aki szembeszegül a kormányfővel, annak nem csupán azzal kell számolnia, hogy megrágalmazzák. Anna Tillack, a német közszolgálati média, az ARD bécsi tudósítója Jászberénybe és Szolnokra is elkísérte Magyar Pétert, aki az országot járja.
Marine Le Pen elítélését követően támadásba lendül. De a francia szélsőjobboldal vezetője rossz stratégiát választ, ha magát a rendszer áldozatának nyilvánítja és Martin Luther Kinghez hasonlítja – politológusokkal elemezte a francia helyzetet a Die Welt.
Az osztrák talajvizeket a leölt marháktól féltik, Orbán és társai azonos mintát követve állnak ki Le Pen mellett, Trump célpontjai nem tehetetlenek, és az új amerikai vámok nem sokáig maradnak érvényben. Nemzetközi lapszemle.
Donald Trump azoknak az erősembereknek az élén áll, akiket a hatalmi ágak szétválasztása. Erről beszélt a bécsi Kuriernak Wolfgang Merkel német demokráciakutató, aki régóta úgy véli, hogy a „demokrácia hanyatlik”.
Trump vámjait, a Le Pen ellen hozott ítéletet értékeli a nemzetközi sajtó, és egy újabb értékelés arról, hogy Magyarország kilépett az ICC-ből. Válogatásunk a világlapokból.
Az elnök egész politikája autoriter becsvágyon alapszik. A jövő attól függ, mekkora ellenállásba ütközik, a bíróságoktól kezdve, a jövő évi időközi választásokig – nyilatkozta egy olasz lapnak a világhírű politológiaprofesszor.
Putyin magára haragíthatja Trumpot; Trump olyan, mint egy ellen-Kissinger és Amerika saját magát keveri bajba. Orbán Viktor pedig lejáratta ugyan országát, de nyújthatott valamit szövetségesének. Lapszemle a világlapok cikkeiből.
Thomas Friedman kiment Sanghajba és meglátta a jövőt, egyúttal azt is, hogy mi a kínaiak válasza az amerikai korlátozó intézkedésekre.
Világszerte foglalkozik a sajtó Magyarország kilépésével a Nemzetközi Büntetőbíróságból. A címben idézett értékelés Geoffrey Robertson brit jogásztól származik, aki annak idején tagja volt a Sierra Leone ügyében felállított ENSZ-bíróságnak. Orbán még inkább ráerősít arra, hogy igazából kívülálló Európában – írja a New York times. Felvetődik, hogy a magyar kormányfő nem akar-e távozni az Unióból is, de ez jelenleg belpolitikailag kivitelezhetetlen, mert Orbán karrierjének a végét jelentené – elemez a Deutsche Welle. A Welt szerzője viszont Orbán pártjára kel. Témák és vélemények a világlapokból.
A német lap a Nemzetközi Büntetőbíróságból való magyar kilépést kommentálja.
A Nemzetközi Büntetőbíróság elfogatóparancsának kiadása óta először utazik Európába Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök. Magyarországon nem kellett attól tartania, hogy letartóztatják. Mi a provokatív látogatás célja?
Marci Shore, a Yale Egyetem neves eszmetörténész-professzora férjével, a szintén a Yale-en tanító történész Timothy Snyderrel és a filozófus Jason Stanley-vel együtt úgy döntött: kivándorol Kanadába, mert nem szeretne a trumpi Amerikában élni.
Súlyos hiba, hogy Orbán Viktor vörös szőnyeget terít az izraeli kormányfő lábai elé. Netanjahu túllép azon, hogy Orbán eszközként használja az antiszemitizmust is, amikor szavazatokat igyekszik szerezni. A Le Pen-ítélet utáni vita azt idézi, hogy amikor pár éve populisták kerültek hatalomra Magyarországon és Lengyelországban. Kína esélyt lát Trump kulturális forradalmában. Témák és vélemények a világsajtóból.
Veszélyes és kaotikus, amit Trump művel, amikor Amerika 1930-ban csinált ilyet, akkor súlyosbította a nagy világgazdasági válságot. A világlapok gyorsan reagáltak Trump vámháborújának újabb csatájára.
Európának viszont igazi csapást jelentenek.