Hatmilliárdért épült organikus iskoláról posztolt Orbán Balázs, a hozzászólók azt kérdezik, miből fogják fűteni
Az impozáns külsejű épületben minden faszerkezetet vörösfenyőből készített Mészáros Lőrinc gyerekeinek cége.
Az impozáns külsejű épületben minden faszerkezetet vörösfenyőből készített Mészáros Lőrinc gyerekeinek cége.
Alig három éve üldözte el őket Budapestről az Orbán-kormány, máris 23 osztrák egyetemnél bizonyultak jobbnak.
"Évnyitó - Az oktatás nemzeti ügy" címmel hirdetett demonstrációt a Diákok a Tanárokért nevű szervezet. A pedagógusok melletti kiállás a Szent István Bazilikánál kezdődött, innen mentek a Belügyminisztériumhoz, majd a Fővám térre, ahol beszédet mond Molnár Áron, Nagy Zsolt, több diák és tanárszakos hallgató, majd kifüggesztettek egy kockás ingekre emlékeztető lobogót a Szabadság hídra. Az eseményeket élőben közvetítettük.
A gyűjtést az aHang szervezte, 2-3 ezres mikroadományokból gyűlt össze a pénz.
Pedig Rátóti Zoltán rektor „engedélyezte” neki, hogy végigvigye a folyamatban lévő feladatait.
Az egyik iskolában állítólag többen megrettentek az akciótól, miután az igazgató fenyegető levelet kapott.
Nemcsak viszi a pénzt, hanem hasznot is hoz, ha az oktatásra költ az ország – mond ellent Horváth Péter, a kormány gründolta Nemzeti Pedagóguskar elnöke Gulyás Gergely kancelláriaminiszternek. A bérvita és a tanárhiány ellenére a közoktatás összeomlásáról szóló világvégejóslatokat túlzóknak tartja. Interjú.
A gyereknek Hajdúböszörménybe kell majd járniuk.
Máig nincs egyetértés arról, érdemes-e száműzni az okostelefonokat az osztálytermekből. Több érv szól amellett, hogy a mobilhasználat szabályozását a diákokkal egyeztetve kellene kialakítani.
Az oktatásba jól befektetett minden egyes forint sokszorosan térülhet meg – mond ellent a Nemzeti Pedagóguskar (NPK) elnöke Gulyás Gergelynek, aki az oktatásra költségként tekint.
Az államtitkár szerint a polgári engedetlenség a hatályos jogban ismeretlen tiltakozási eszköz, és a diákoknak is rossz példát mutatnak vele.
A Z-szak nem lett túl népszerű, hiába hirdették az egyetemek.
A leendő erdészeknek menniük kell az erdei kollégiumból.
Nem tudtak megállapodni a pedagógus-szakszervezetek a kormánnyal a sokadik tárgyaláson sem, már "a sztrájktárgyalási egyeztetés legelején kiderült, hogy semmiféle előremozdulás nincs" az ügyben. Így folytatódni fog a tanársztrájk szeptember legelejétől, több pedagógus pedig jelezte, hogy polgári engedetlenségre készül.
Megszólalt a közoktatásért felelős Belügyminisztérium a győrszentiváni iskola rezsispórolási ötletéről.
Karsai György, az SZFE Doktori Iskolája vezetőjének kirúgása volt a leglátványosabb, de korántsem az egyetlen lépése annak, hogy az egyetem új vezetése elkezdte kiszorítani az utolsó „régi” tanárokat is: több más oktatót is visszahívtak posztjukról. Csakhogy vagdalkozásukkal maguk alatt vágják a fát.
Lannert Judit oktatáskutató szerint nem visz előre az a számháború, hogy hány pedagógus hiányzik a rendszerből. Legalább ugyanilyen fontos kérdés az, hogy a rendszert jól alakították-e ki. A rövid válasz az, hogy nem, viszont nem mindenért Orbán Viktor a hibás. Lannert szerint a szülők jelentős része sem tudatos, a legfontosabb számukra az, hogy a gyerekük legyen valahol, amíg ők dolgoznak. Éppen ezért véli úgy a szakember, hogy nagyon sokáig lehet "fékezett habzással" működtetni az oktatást.
Egy egyetemnek kiküldött minisztériumi levélből az derül ki, hogy a nyelvvizsga után megszűnhet felvételi követelményként az emelt szintű érettségi is.
Van, ahol apukák tanítják az informatikát, van, ahol a helyettesítő tanár saját tanulmányai alapján próbál órát tartani, míg mást úgy küldenek be németet helyettesíteni, hogy egy mukkot sem beszél németül. Több diák úgy kezdi a tanévet, hogy nem tudja, ki lesz egyik vagy másik tanára – esetleg az osztályfőnöke. Történetek az ország minden részéből a tanárhiányról.