Letiltja az OpenAI a ChatGPT használatát Kínában
Bár hivatalosan nem érhető el a ChatGPT Kínában, egy kis trükközéssel mégis lehet használni. Ennek azonban hamarosan vége.
Bár hivatalosan nem érhető el a ChatGPT Kínában, egy kis trükközéssel mégis lehet használni. Ennek azonban hamarosan vége.
Beépíti a mesterséges intelligenciát a Gmailbe a Google, az újdonság gyakorlatilag bármiben a segítségére lehet akkor is, ha már nem lát át egy hosszú levélváltást. Akad azonban egy bökkenő is.
A polgári szabadságjogokkal és adatvédelemmel foglalkozó Big Brother Watch nevű szervezet szerezte meg azokat a dokumentumokat, amelyek alapján úgy tűnik, nem tájékoztatták a brit vasút utasait arról, hogy az arcukkal és viselkedésükkel a mesterséges intelligencia tesztjéhez járulnak hozzá.
Az Európai Űrügynökség szakemberei a 3D nyomtatásban látják az űrkutatás jövőjét, már ami az űrhajósok életterének felépítését és az alkatrészek utánpótlását illeti. A szervezet most egy érdekes kísérlettel rukkolt elő.
Kisméretű Starlink-terminált mutatott be a SpaceX, mely a normál eszköz mellé vehető igénybe – felár ellenében. Az újdonságot egyelőre tesztelik.
A NASA úgy számolt, hogy a Nemzetközi Űrállomásról útnak indított űrszemét teljesen elég majd a légkörben, egy darabja azonban végül egy floridai házra esett.
Adathalászat, zsarolóvírusok, elavult operációs rendszerek biztonsági rései és még sok más – gyakorlatilag minden irányból veszélyben vannak a felhasználók adatai, de némi odafigyeléssel a legtöbb veszély kivédhető.
A kiszivárgott információk szerint a Google több YouTube-videóssal, valamint más ismert személlyel is felvette a kapcsolatot, hogy felhasználhassa a hangjukat egy új chatbothoz. A projektről egyelőre semmit sem kommunikált a vállalat.
Sokan VPN-t használnak a YouTube Prémiumra történő előfizetés során, így elhitetve a rendszerrel, hogy egy másik országban tartózkodnak – ahol olcsóbb a csomag. A jelek szerint a Google elkezdett leszámolni ezzel.
Egy veszélyes kód futtatására igyekeznek rávenni a felhasználókat egy új kampányban a rosszindulatú felek. A cél egy olyan kártevő telepítése, amely adatokat lophat a számítógépről.
Jelentős eredményt ért el az okosórák és aktivitásmérők piacán a Huawei 2024 első negyedévében: 46 százalékos éves növekedéssel lett a világ leggyorsabban növekvő márkája.
A svájci Sirius Aviation olyan luxusrepülőgépet tervezett, ami rendkívül halk, és képes a függőleges fel- és leszállásra.
A napelemek újrahasznosítása jelenleg súlyosan mérgező anyagokkal oldható meg csak, az olasz 9Tech nevű vállalat viszont mert nagyon álmodni. Jelenleg napi 800 napelem újrahasznosítása a cél.
Az ázsiai tigrisek az elmúlt másfél évszázadban élőhelyük 93 százalékát elvesztették. Ez csak egy példa arra, milyen veszélynek van kitéve sok vadon élő faj. Bár tudósok megpróbálnak újabb élettereket találni számukra, ez azonban nemcsak drága, de szinte lehetetlen küldetés is. A NASA nagy teljesítményű műholdjai, amelyek képesek felmérni a növényzet állapotát, segíthetnek a biológusoknak.
Teljesen kilóg a környezetéből az a szikla, amelyet a Mars Jezero-kráterében találta a Perseverance Mars-járó.
A Bloomberg értesülései szerint a Netflix vezetősége jelenleg azt mérlegeli, adjon-e a platformhoz ingyenes, de reklámokkal tarkított hozzáférést az európai és ázsiai piacon a felhasználóknak.
Az Európai Bizottság jelentése szerint az Apple minden eszközzel akadályozza, hogy a fejlesztők olyan helyre tereljék a felhasználókat, ahol az App Store-hoz képest olcsóbban kaphatják meg a szolgáltatást, vagy szerezhetik be az adott alkalmazást.
Fractl néven mutatkozott be Ausztráliában az a fegyverrendszer, ami a légvédelemben kap szerepet.
Lapértesülések szerint az Apple és a Facebook anyacége, a Meta tárgyalásokat folytatnak az utóbbi által fejlesztett mesterséges intelligencia használatáról.
Az amerikai Szövetségi Igazságügyi Minisztérium még 2021-ben kötött halasztott vádemelési megállapodást a Boeinggel, aminek feltételeit a cég a jelek szerint nem tartotta be.