Űrszemét megfigyelésére bocsátott fel műholdat egy japán start-up cég – videó
A japán Astroscale Holdings hétfőn számolt be az ADRAS-J műhold sikeres felbocsátásáról.
A japán Astroscale Holdings hétfőn számolt be az ADRAS-J műhold sikeres felbocsátásáról.
Fontos változás kerül bele a Windows 11 idei nagy frissítésébe. A régebbi számítógépek tulajdonosai már semmilyen kerülőutas megoldással nem tudják majd telepíteni a rendszert.
Biztonsági okokkal magyarázza a webalkalmazások eltávolítását az Apple az iOS-ből, ugyanis a jövőben már minden böngésző a saját motorját használhatja – a webappok pedig az eddig kizárólagos WebKiten alapultak.
„Olyan képességeket szereztünk, amiket száz évvel ezelőtt valamilyen űrcivilizációnak tulajdonítottunk volna” – mondja Rab Árpád. A jövőkutatót arról kérdeztük, hogyan változtat meg minket a technológia, és mit tehetünk mi, hogy a képünkre formáljuk azt.
Összegyűjtöttük egy cikkbe a hét legérdekesebb, legolvasottabb technológiai és tudományos témáit.
Súlyos hibák is voltak a Windows operációs rendszerekben, amelyeket egy kattintással javíthat – érdemes elvégezni őket.
Immáron játékra is alkalmas az apró svájci bicska, a Flipper Zero egy új kiegészítőnek köszönhetően.
A Google Gemini 1.5 Pro néven mutatta be az új mesterséges intelligenciát (MI), amelyből elérhetővé tesz ingyenes és előfizetéses verziót is. Utóbbi látványosan nagyobb teljesítménnyel dolgozik.
Néhány gombnyomással aktiválhat egy nagyszerű funkciót a Chrome-ban, amivel sokkal gyorsabb lehet a böngészés. Akkor is, ha egyébként tucatnyi lapok tart folyamatosan megnyitva.
Az esti mese a belépő a gyerekek számára az alvás világába. A mesterséges intelligencia már itt is megcsillogtatja a képességeit: személyre, pontosabban gyerekre szabottabb eszközt ad a szülők kezébe esti mesék létrehozásához.
Szaltózni és akadálypályán futni már tudnak, de főzni, mosogatni vagy focizni egyhamar nem is fognak megtanulni az emberszerű robotok. Szakértők szerint ez nem baj, mert fontosabbak az egyszerű részfeladatokat biztonságosan végző gépek.
Rövid időn belül a második érdekes MI-megoldását mutatja be az Apple egy tanulmányban, a Keyframe nevű eszközzel állóképből lehet animációt készíteni.
Egy szakértő magyarázta el a hvg.hu-nak, miért nagyon fontos a megelőzés és a körültekintő böngészés az iPhone-okon – egy GoldPickaxe nevű kártevő ugyanis megtalálta a módját annak, hogy bejusson az Apple okostelefonjaira, és gyakorlatilag teljes irányítást szerezzen felettük.
Az okostelefonokat a különféle alkalmazások telepíthetősége és a programok funkciói teszik igazán okossá. Ennek fényében meglepően hangozhat, hogy a Magyar Telekom mögött is álló Deutsche Telekom (DT) egy appmentes okosmobil bemutatását tervezi. Néhány részletet már elárultak róla.
Mint minden technológiai eszköz, az okostelefonok is veszítenek értékükből az idő múlásával. Az viszont egyáltalán nem mindegy, hogy adott idő alatt mennyit. Egy ismert ár-összehasonlító oldal jelentéséből kiderül, hogyan teljesítettek a legismertebb márkák aktuálisan piacon lévő modelljei az amortizáció szempontjából. Azaz, mennyire tartják árukat.
Az oroszok már a fronton is kipróbálták azt az új köpenyt, amely elrejti viselőjét az infravörös kamerák elől.
Egy rosszul konfigurált szerver miatt bárki hozzáférhetett bizonyos érzékeny vállalati adatokhoz, melyek a BMW autógyárhoz tartoztak.
Hamarosan mindenféle részletet megjegyezhet a ChatGPT a felhasználóról, amennyiben valaki szeretné ezt – de több lehetőség is lesz a kapcsolódó funkció szabályozására.
Mintegy fél éve lehetett filmeket és sorozatokat nézni egy olyan alkalmazásban, amely minden valószínűség szerint jogszerűtlenül kínált hozzáférést a tartalmakhoz. A hiba az Apple ellenőrzési rendszerében volt: olyan appot engedtek át, amilyet nem kellett volna.
Nem kell majd drága roamingcsomagokat vásárolni, vagy a kérdéses biztonságú nyilvános wifire hagyatkozni külföldi utazások során: még 2024-ben elindul a Saily.