A TikToktól átvett funkciót tesztel a Spotify, könnyebb lesz új zenéket találni
A Spotify már az alkalmazás hivatalos bétaverziójában teszteli azt a funkciót, amivel új zenéket ismerhetnek meg a felhasználók.
A Spotify már az alkalmazás hivatalos bétaverziójában teszteli azt a funkciót, amivel új zenéket ismerhetnek meg a felhasználók.
Nem kerültünk át egyik pillanatról a másikra a Jetson család futurisztikus otthonába, de lassacskán egyre több okosító kütyü jelenik meg a lakásokban. Mára a piaci szereplők is belátták: a léptékváltáshoz most már tényleg nyitniuk kell egymás felé.
A modernizációról beszélni manapság már elcsépeltnek hathat, hiszen szinte naponta találkozunk vele. De mit jelent valójában ez a bankok informatikai csapatainak mindennapi munkájában? Melyik bank miért és hogyan szeretné leváltani a régi „monolit” rendszereit, illetve hol tartanak ezek a fejlesztések? Lássuk, mit gondolnak erről a bankok és a fejlesztők IT-szakemberei!
A Stanford Egyetem egy 3200 megapixeles szenzort épített, amely segítségével a sötét anyagot és a sötét energiát tanulmányozzák majd a kutatók.
Az év szavának választott NFT használata 2021-ben 11 ezer százalékkal növekedett.
Egyre több gyártó lovagolja meg az összehajtható telefonok körüli divathullámot. Korábban úgy tűnt, hogy a Google sem fog kimaradni ebből, a legújabb hírek viszont arról szólnak, egyelőre kivár a keresőóriás.
Az amerikai védelmi minisztérium bejelentette, új munkacsoportot hozott létre az azonosítatlan légköri objektumok vizsgálatára.
Motoros száguldott és repült keresztül egy nagy üvegtáblán – extrém produkcióval mutatta be a CE Glass, hogyan törik az edzett üveg.
A Dr. Web kiberbiztonsági cég szakemberei szerint eddig több mint 9 300 000 alkalommal telepítették azt az összesen 190 alkalmazást a Huawei alkalmazásboltjából, ami az Android-alapú rendszereket fertőzi.
Olyan alkalmazásokra bukkantak a Kasperskynél, melyek komoly károk okozására képesek: a személyes adatok ellopásán túl a dolog vége a bankszámla megcsapolása is lehet.
Ez persze nem lehetséges, a képet utólagos szerkesztéssel tették ilyenné, hogy bemutassák a különböző napszakokat. De a látvány így is magáért beszél.
A kódbéli hiba miatt a kiberbűnözők olyan jogokat adhatnak maguknak, amikkel átvehető a rendszer feletti irányítás. Távolról szerencsére nem lehet kihasználni a sérülékenységet.
Az ismeretlen világokról a neurális hálózat állapította meg, hogy valóban Naprendszeren kívüli planéták. A gépre azért van szükség, mert óriási adathalmazt kell átnézni.
A Tesla rendszerében adódott egy hiba, ami először csak az amerikai és a kanadai sofőröket kergette az őrületbe, majd a világ más részén is jelezték: nem tudnak elindulni az autójukkal. Elon Musk elnézést kért, és azt ígérte, ilyen többet nem fordul elő.
A Promobot nevű vállalat egy kiválasztottnak azért fizetne, hogy az illető arcáról mintázhassa robotjainak a fizimiskáját.
Az Alphabet számos érdekes projektet gondoz, melybe a robotika is beletartozik. Néhány gép már aktívan részt vesz az irodák tisztán tartásában.
A kiberbiztonsági szakértők szerint a Tardigrade nevű vírus minden fertőzés után újraprogramozza magát, hogy észrevétlen maradjon.