Megvalósul az Angry Birds: egyre agresszívebbek a madarak
Úgy tűnik, az Angry Birds (dühös madarak) immár nem csupán játék: egyre stresszesebbé és agresszívebbé válik egy verébfaj is, a közlekedési zajok hatására.
Úgy tűnik, az Angry Birds (dühös madarak) immár nem csupán játék: egyre stresszesebbé és agresszívebbé válik egy verébfaj is, a közlekedési zajok hatására.
A történészek fák évgyűrűinek vizsgálata során jutottak arra a megfigyelésre, hogy a hun népek az éghajlatváltozás okozta stresszre erőszakos portyázással reagáltak, hogy túléljenek.
A Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont (CSFK) Csillagászati Intézetének kutatói is részt vesznek abban a programban, amelynek keretében a napokban készítette el első felvételeit a WEAVE nevű műszer.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) Nagy téli madárles címmel országos madárszámlálásra hívja a lakosságot december 28. és 30. között.
A korábban gyakori tünetek, mint például a láz vagy a szaglásvesztés egyre kevésbé jellemzőek a koronavírusnál, helyette már megváltozott szaglásról számolnak be az érintettek.
A tudósok mérése szerint december 19-én hajnalban egy kisebb lyuk keletkezett a Földet védő magnetoszférán.
A magyar háztartások közel harmadában van kutya, és a kutyatartók 65 százaléka családtagként tekint négylábú kedvencére. Tízből egy magyar kutyatartó számára pedig kedvence rendkívül, akár mindenkinél fontosabb az életében – derült ki a Kutyaszemmel program által támogatott legújabb felmérésből, amelyet az ELTE Természettudományi Karának munkatársai végeztek. Ugyanakkor az is kiderült, hogy a szoros kötődés nemcsak az emberi kapcsolatok terén vet fel kérdéseket, de a kutya természetes igényeit sem minden esetben veszi figyelembe.
Egy férfi fenekéből kellett eltávolítani sebészeknek egy első világháborús lőszert, az eset miatt a helyi katasztrófavédelem is besegített.
A BreatheSmart algoritmusa a meglévő elektronikai eszközeinkkel lenne képes figyelni, ha valamilyen probléma támad a légzésünkkel.
A kutatók szerint a földönkívüli űrhajók gyorsulása gravitációs hullámokat kelthet, igaz, ehhez meglehetősen nagynak kell lenniük.
Írországi kutatók magyarázatot találtak egy már régebben megfigyelt jelenségre: napi biológiai óránk, azaz cirkadián ritmusunk hatással lehet az oltások hatékonyságára.
A japán kutatók szerint minél alacsonyabb egy férfi szexuális vágya, annál nagyobb az esélye, hogy életét veszíti valamilyen egészségügyi probléma miatt.
Egy új robot akár négyszer gyorsabban képes elvégezni a szélerőművek turbinalapátjainak karbantartását, mint a hagyományos megoldások. A BladeRobots a gépi tanulás segítségével sajátítja el a különböző lapátok megjavításához szükséges tudást.
Kör alakú, palacsintára emlékeztető jégdarabok úszkálnak a skóciai Bladnock folyó vizén. Hogy miként jöttek létre, arra kétféle magyarázat is van.
Egy kutatás szerint a mezőgazdálkodás megjelenésével szegődhettek az ember mellé a macskák, melyek háziasítása azonban nem lett teljes: az állatok továbbra is képesek lennének túlélni a vadonban.
Az amerikai kutatók egy májbetegeknél alkalmazott gyógyszert vizsgálva arra jutottak, hogy az nemcsak a már meglévő, de a koronavírus jövőbeni variánsaival szemben is védelmet nyújthat.
Az örök vegyi anyagoknak nevezett PFA-k (perfluor-alkil anyagok) rengeteg rákos megbetegedésért tehetők felelőssé, ráadásul az esővízben és az ivóvízben is ott vannak. Az amerikai kutatók most találtak egy módszert arra, hogy az erős kötéseiket felbontsák.
Egy kutatás szerint a korábban véltnél jóval mozgékonyabbak lehetnek a partközeli ökotípusú palackorrú delfinek – a most megfigyelt példány négy tengert is bejárt.
A tervek szerint 2023-ban nyitja majd meg kapuit a Donna Cyber-Cafe nevű kávézó Dubajban, ahol a személyzet egyetlen tagja egy modellről mintázott robot lesz.