Kész a WHO akcióterve, évente 200 ezer ember életét mentenék meg vele
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) serkentené az agyhártyagyulladás elleni új oltóanyagok fejlesztését és az oltások szélesebbkörű alkalmazását.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) serkentené az agyhártyagyulladás elleni új oltóanyagok fejlesztését és az oltások szélesebbkörű alkalmazását.
Mintegy ezer megkövesedett tojáshéjdarab vizsgálatával amerikai kutatók kiderítették, hogy már 18 ezer éve tenyésztett szárnyast a pleisztocén földtörténeti kor embere.
A Hubble űrteleszkóp több mint egy évtizeden át vizsgálta a Jupiter Nagy Vörös Foltját, és különös megállapításra jutott.
A magyar tudományos élet legrangosabb elismerését kétévente adják át.
Elsőként forgat a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) Oroszország, játékfilmet készít a súlytalanságról. Október másodikán indul útnak a filmstáb, Julia Peresszild orosz színésznő és Klim Sipenko rendező egy Szojuz-rakétával a kazahsztáni Bajkonur űrállomásról.
Az amerikaiakkal közös programról is beszélt az űrkutatásért felelős miniszteri biztos, arra még várják a magyar űrhajósjelöltek jelentkezését.
A szakemberek szerint jó hír, hogy a vulkán elérte az óceánt, így kisebb az esély arra, hogy a szigeten terül szét.
A tervek szerint október közepén indul, és 12 évig lesz úton a NASA Lucy nevű űrszondája. Ha minden jól megy, a Naprendszerünkkel kapcsolatban is fontos információkhoz juthatunk.
Újabb rangos tudományos elismerést tudhat magáénak Karikó Katalin.
Október közepéig szüneteltetni fogja a kommunikációt a vörös bolygón lévő Mars-járóival a NASA a bolygók együttállása miatt, amikor a Nap a Föld és a Mars között tartózkodik – jelentette be az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) .
Minden eddiginél régebbi jégminta fúrását kezdik meg a Déli-sarkvidéken – jelentették be ausztrál kutatók.
A Svájci Műszaki Egyetem tudósai szernit az évszázad végére lesznek olyanok, akik már a 130 éves kort is megérhetik, de ez nagyban függ a tárdsadalmi és az orvostudományi fejlődéstől.
Egyes emberek olyan génváltozattal rendelkeznek, amely ellenállhat a Covid–19-et okozó új típusú koronavírusnak egy új tanulmány szerint.
Egy Covid–19 elleni, Betuvax elnevezésű új vakcina tesztelése kezdődik meg októberben Oroszországban, ennek első és a második szakasza leghamarabb jövő februárban vagy márciusban fejeződhet be – közölte az orosz egészségügyi minisztérium.
Útnak indították hétfőn Kaliforniából a Landsat-9 műholdat, a legújabb tagját annak az amerikai műholdsorozatnak, amely évtizedek óta vizsgálja a természeti és emberi hatásokat a Föld felszínén. A műholdak feladata, hogy biztosítsák a folyamatos megfigyeléseket a klímaváltozás korában.
A régészeket is meglepte, hogy milyen jó állapotban maradt meg az 53 aranypénz.
Nemcsak az elhízottság, hanem az alultápláltság is lehet komoly kockázati tényező az idősek körében Covid-fertőzés esetén.
A Hubble űrteleszkóp hat olyan galaxist detektált, amelyek a csillagképződés csúcspontján már halottak voltak.
A világ óceánjainak állapota egyre romlik – állapította meg egy, az Európai Bizottság megbízásából készített jelentés.
Az eddig vélt kettő helyett három ősi populáció genetikai jegyeit hordozza Japán lakossága – derítette ki egy nemzetközi kutatócsoport ősi DNS-minták elemzése alapján.