Álmukban mészároltak le egy kilencfős ukrán családot az oroszok által megszállt Kelet-Ukrajnában
Az üggyel összefüggésben két orosz katonát tartóztattak le.
Az üggyel összefüggésben két orosz katonát tartóztattak le.
A harcok kisebb megszakításaira van szükség a segélyszállítmányok bejuttatása érdekében a Fehér Ház Nemzetbiztonsági Tanácsának szóvivője szerint.
Az egészségügyi intézmény török támogatásból működött, Ankara szerint azért is érthetetlen, hogy találat érte, mert Izrael pontosan tudta, hogy ez egy török kórház.
Ezt jelentette be legalábbis az izraeli haderő kedden a közösségi médiában.
Ha a harcoló felek válogatás nélkül ölnek civileket (is), az mindkét oldalon jogellenes, erre figyelmeztet az ENSZ mellett a Nemzetközi Vöröskereszt, az Amnesty International és a Human Rights Watch is.
Az izraeli légi csapások és az USA megtorló akciói pedig csak olajat öntenek a tűzre Geir Pedersen szerint.
Vlagyimir Putyin 2018-ban jelentette be a Szfera nevű műholdprogram indulását – csakhogy ekkor még nem ez volt a hivatalos neve. Mire azonban visszaért a Kremlbe, a Roszkoszmosz vezetője, Dimitrij Rogozin intézkedett, hogy biztosan ne az elnök tévedéseként emlékezzen rá senki.
Az izraeli hadsereg pénteken indított szárazföldi akciója óta folyamatosak a harcok a gázai övezetben, de összecsapások zajlottak Ciszjordániában is az izraeli katonák és palesztin fegyveresek között. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter közlése szerint egy ötödik magyar származású túsza is van a Hamásznak, az október 7-i terrortámadásnak pedig van egy halálos magyar származású áldozata is. Még mindig legalább 240 túszt tart fogva a csoport.
Korábban még az oroszok szerint az ukránok hibája volt a pogrom.
A katonáknak korábban egy izraeli támadás elől óvóhelyre is kellett húzódniuk.
Az izraeli kormányfő szerint az USA sem kötött volna tűzszünetet a Pearl Harbour-i bombázás, vagy a szeptember 11.-i terrortámadást követően.
Nadzsíb Míkáti szerint a Hezbollah egyelőre bölcsen kezeli a helyzetet.
Káled Masál 2017-ig vezette a Hamász politikai szárnyát.
Épp mielőtt elfoglalhatta volna a helyét a bajor parlamentben.
A fogvatartott nő a kormányfő kudarcának tekinti, hogy a Hamász fogságába került, és azt követeli Netanjahutól, hogy engedje el a palesztin foglyokat, hogy ők hazamehessenek.
Október 8-án ismeretlen tettesek megrongálták a Finnországot és Észtországot összekötő tengeralatti gázvezetéket és a mellette futó távközlési kábelt. Nem sokkal később pedig hasonló sorsra jutott az Észtország és Svédország közötti távközlési összeköttetés is. Tallinn szerint a két eset összefügg, az 1991-ben, a Szovjetunió szétesésekor függetlenné vált balti államok ugyan nem mondják ki, kit vádolnak a szabotázzsal, de Moszkvát vagy szövetségeseit sejtik az akció mögött.
Az esetről készült videót a BBC ellenőrizte és geolokalizálta.
A palesztinok mellett kiálló férfiak törtek-zúztak, és még egy rendőrautónak is nekiestek a hatóságok szerint.
A magyar miniszterelnök pekingi útját korábban negatív jelzőkkel illette Kaja Kallas észt miniszterelnök is.
Három hét alatt több mint háromezer gyerek életét követelte Izrael Hamász elleni háborúja.