Az anyatejjel szívta magába a marxizmust, és megdöntötte a Srí Lankát uraló klán hatalmát
A politikai elitet leváltva a változás jelszavával nyert Srí Lankán az egykori rebellis, aki már elfogadta a szabadpiacot.
A politikai elitet leváltva a változás jelszavával nyert Srí Lankán az egykori rebellis, aki már elfogadta a szabadpiacot.
Észak-Korea vélhetően nem száll be hivatalosan az orosz-ukrán háborúba, de minden jel arra utal, hogy Kim Dzsongun az ország történetében először tényleg katonákkal segíti szövetségesét. Több mint tízezer észak-koreai katonát vethetnek be Ukrajnában, ami nem tűnik soknak, de mégis nagy segítség lehet Vlagyimir Putyin számára.
Háborút befejezni mindig nehéz folyamat, a végletekig terhelt kétoldalú viszony miatt az orosz–ukránt jelenleg szinte lehetetlen. Fegyveres konfliktus sokféleképp zárulhat, de a felebaráti kérés nincs közöttük, bármit sugall is a békét hirdető magyar külpolitika.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök elítélte az „orosz gyilkosokat”.
A polgári védelem földrengésre figyelmeztetett Észak-Izraelben egy libanoni lőszerraktár felrobbantása nyomán.
Az amerikai kormány szerint a szombati izraeli műveletnek “le kell zárnia” az Izrael és Irán közötti katonai konfliktust.
Irán területén jelenleg mintegy 30 magyar állampolgár tartózkodik.
Angela Merkel nyomasztó örökségéről, Donald Trump fasiszta hajlamairól, Elon Musk millióiról, a hoppon maradt osztrák szélsőjobbról írnak a világlapok. Szombati válogatásunk.
Az amerikai konzervatívokat elbűvöli, hogy a magyar miniszterelnök 14 éve kézben tartja a hatalmat.
Teherán szerint nem okozott jelentős károkat az Irán elleni izraeli légitámadás. A támadások sikertelenségéről szóló iráni nyilatkozatok arra utalhatnak, hogy Irán a deeszkalációt készítené elő.
Mintegy húsz katonai létesítményt ért légicsapás.
A Hamász civil áldozatokról számolt be, az izraeli hadsereg szerint a terrorszervezet tagjait ölték meg.
Észak-Korea nem erősítette meg, hogy katonákat küldött volna Oroszországba, de már arról beszél a külügyminiszter helyettese, hogy ezzel nem lenne semmi baj.
Nagyot fordult a világ az EU-ban, ahol többségbe kerültek azok, akik az illegális bevándorlást a nemzetközi jogot megsértve is megfékeznék.
Szétvert civilek, korrupcióellenes intézkedésnek álcázott leszámolás, politikailag kontrollált ügyészek, sarokba szorított újságírók, választók nyakában lihegő rendőrök. Grúzia Moszkva halálos szorítása alatt vergődik, a most szombaton rendezendő választások esélyt jelentenek a szabadulásra. Az Európai Unió biztonságát is alapvetően befolyásolja, lesz-e béke és demokrácia az egyre mélyebb válságba süllyedő Kaukázusban. A HVG választási riportja.
Hat évvel ezelőtt, 2018 szeptemberében javasolta az Európai Bizottság, hogy a tagállamok töröljék el az őszi-tavaszi óraátállítást. A javaslatról tárgyaltak a témában illetékes közlekedési miniszterek, majd az akkori finn elnökség 2019 decemberében összefoglalta, hol tart a folyamat. Azóta pedig semmi nem történt: a hétvégén -– és várhatóan még jó ideig – visszatekerjük egy órával az időmérőket.
Az orosz hadseregnek állítólag a hat ukrajnai frontszakasz közül négynél sikerült előrenyomulnia.
Vlagyimir Putyin orosz elnök nem erősítette meg és nem is cáfolta az észak-koreai csapatok oroszországi jelenlétét.