A volt osztrák külügyminiszter Oroszországba emigrált
Egy orosz kis faluba, Petrusovóba költözött Karin Kneissl.
Egy orosz kis faluba, Petrusovóba költözött Karin Kneissl.
Az ausztrál rendőrök speciális egysége 2014 körül beépült egy online pedofilhálózatba, és sokakat lekapcsolt. Pár fotót azonban hiába vizsgáltak, nem jutottak közelebb a megoldáshoz, de amúgy is azt hitték, kis halról van szó. Aztán 2022-ben felismertek egy képen egy ágyneműt, és mostanra körvonalazódott az ország történelmének legdurvább ilyen típusú ügye: egy 45 éves óvodai dolgozó tizenöt év alatt csaknem száz lányt erőszakolt meg. Ausztrália megdöbbent, nem értik, hogyan történhetett meg mindez, főleg, hogy a férfi korábban már gyanús lett valakinek, aki feljelentést is tett.
A mintegy 200 ezer fegyverest tömörítő szervezetet Vlagyimir Putyin egykori testőre, Viktor Zolotov vezeti.
Átlagosan 10-ből kilenc esetben a rollerezők okozzák a baleseteket.
Olyan kamikaze drónokból szeretne többet látni, mint a Kub és a Lancet.
A nőnek sikerült megszerezni egy mobiltelefont és értesíteni a rendőrséget.
A gigantikus, 102 méteres emlékművet még Brezsnyev adta át, az ukránok most „apró” módosítást eszközöltek rajta. Az orosz külügyminisztérium paródiába illő közleményben reagált.
Háború idejére már az ókor óta hoznak szabályokat, amelyeket a modern korban az 1949-es genfi konvenciók rögzítettek, ám nem mindig tartják be azokat. Az atomfegyverek bevetését viszont semmi nem szabályozza, ám konszenzus alakult ki azok mellőzéséről az első csapás során.
A nemzetközi jog a háborúindítás lehetőségét szigorú szabályokhoz köti, amelyek egyikéhez sem tartotta magát Oroszország, okot azonban már többet is mondott, hogy miért támadta meg Ukrajnát.
Az ukrajnai nő korábban egy katonai boltban dolgozott.
Mostanra már elítélő közleményt adott ki az USA és Manilában bekérették a kínai nagykövetet.
Az egyik legismertebb orosz ellenzéki szerint a Putyin-rendszer bukása inkább előbb, mint később jön, ám ha elhúzódik a haláltusa, az gazdasági stagnálással, kulturális hanyatlással jár. Egyre inkább látszanak Giorgia Meloni hatalmának árnyoldalai. A nukleáris terror új korszakát éljük és a helyzet lassan pont olyan ijesztő lesz, mint a hidegháború idején. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Hiába hajtanak végre napi 100 bevetést is, a mozgásterük az oroszok által ellenőrzött területekre korlátozódik az erős ukrán légvédelem miatt.
A hidak a 2014-ben elcsatolt félszigetet kötik össze az oroszok által tavaly annektát Herszon területtel.
Az egyik kisváros vezetője nem tudja kizárni a gyújtogatást.
Dmitrij Peszkov szerint Oroszország csak a Krímet és a tavaly bekebelezett térségeket akarja kontrollálni.
A szlovén miniszterelnök segítséget kért a szomszédos országoktól és az EU polgári védelmi mechanizmusát is értesítette.
Az áldozatok száma emelkedhet, ahogy a mentés halad.
A részletekről még egyeztetnek a honvédelmi miniszterek.
Csak Pekingben a múlt héten lehullott eső mennyisége 140 éves rekordot döntött meg.