Éveken át próbáltak beazonosítani a nyomozók egy pedofilt. Aztán meglátták az egyik képen az ágyneműt
Az ausztrál rendőrök speciális egysége 2014 körül beépült egy online pedofilhálózatba, és sokakat lekapcsolt. Pár fotót azonban hiába vizsgáltak, nem jutottak közelebb a megoldáshoz, de amúgy is azt hitték, kis halról van szó. Aztán 2022-ben felismertek egy képen egy ágyneműt, és mostanra körvonalazódott az ország történelmének legdurvább ilyen típusú ügye: egy 45 éves óvodai dolgozó tizenöt év alatt csaknem száz lányt erőszakolt meg. Ausztrália megdöbbent, nem értik, hogyan történhetett meg mindez, főleg, hogy a férfi korábban már gyanús lett valakinek, aki feljelentést is tett.
2022 augusztusában az ausztrál nyomozók már sokadszorra nézték át újra és újra ugyanazokat a képeket és videókat. Nyolc éve nyomoztak egy pedofil molesztálási ügyben, a darkwebre 2013 és 2014 között feltett fotókon két kislány volt látható olyan helyzetben, amilyen helyzetben senki nem akarja látni a gyermekét.
Sorozatunkban akár évtizedekig megoldatlan bűnügyeket mutatunk be szerte a világból. Az összes eddig megjelent történet itt olvasható.
Egy queenslandi speciális egység, az Argos emberei régóta üldözték a pedofilokat, beépültek a világ egyik legnagyobb online pedofilfórumába azért, hogy felderítsék a tagok személyazonosságát, majd lecsapjanak rájuk. Akit elkaptak, annak a felhasználói fiókját átvették, és titokban tovább működtették, hogy információkhoz jussanak.
Így jutottak el Richard Huckle-ig, „Nagy-Britannia valaha élt legbrutálisabb pedofiljáig", aki jelenleg 22-szeres életfogytiglaniját tölti. Aztán egy, a weboldal hierarchiájában elég magasan lévő férfiig, Shannon McCoole-ig. McCoole elfogásával 2014-ben az Argos gyakorlatilag átvette a pedofilok weboldalának irányítását. Hat hónapig csinálták, gyűjtötték az információkat, százakat tartóztattak le, 85 áldozatot mentettek meg, aztán lekapcsolták az oldalt.
Maradtak azonban még azonosítatlan fotók. Például azok, amelyeken az említett két kislány látszik. Ezekről azt sem tudták, melyik országban készültek, úgyhogy az egész világra kiterjedten próbálták beazonosítani a helyszínt és az áldozatokat. Feltöltötték egy erre szolgáló nemzetközi adatbázisba, amiből más országok hatóságai is dolgozhatnak. De a munka nem hozott sikert. Ráadásul a képek készítőjéhez nem tudtak más képeket kötni, így nem is tartották különösebben fontos célpontnak őt a pedofilhálózatban.
Aztán jött az a bizonyos 2022. augusztusi nap.