Putyin: A Nyugat gyenge, csak nem tud róla
Az orosz elnök szerint a Nyugat nem volt képes előre látni bizonyos folyamatokat és túlságosan hitt a saját megingathatatlanságában.
Az orosz elnök szerint a Nyugat nem volt képes előre látni bizonyos folyamatokat és túlságosan hitt a saját megingathatatlanságában.
Történelmi NATO-csúcs, olajfinomítóért zajló heves harcok a Donbaszban és további külföldi milliárdos támogatások az ukrán haderő részére. Ez történt a háború 126. napján.
Olyanok is kaptak behívót, akiket korábban szolgálatra alkalmatlannak nyilvánítottak.
Elhárult a Svédország és Finnország felvételét akadályozó török vétó veszélye, sokszorosára nő a közvetlen NATO-parancsnokság alatt lévő gyorsreagálású erők létszáma, s elfogadták a szervezet új stratégiai koncepcióját. Utóbbi Oroszországot komoly és közvetlen fenyegetésként, Kínát pedig a nyugati értékeket és érdekeket veszélyeztető kihívásként határozta meg. Az is fontos változás, hogy az észak-atlanti szövetség a csendes-óceáni térségben is komolyabb szerepre törekszik.
A Roe kontra Wade, avagy a szabad abortuszjogot lehetővé tevő amerikai ítélet felülírása után felvetődik a kérdés: visszafele megyünk-e az időben, amikor a konzervatív politikusok a szabadságjogok korlátozásába kezdenek? Közéleti podcastunk legfrissebb adásában az abortuszvita mellett arról is beszélgettünk, miért ijesztő, hogy a Republikánus Párt és a Fidesz újabban egymástól merítenek.
Az utasok panaszt tettek a csomagokból áradó szagok miatt.
A Forma 1 sajtóközleményben határolódott el volt vezérétől.
Éjféltől Jair Lapit vezeti Izraelt megbízott miniszterelnökként.
Az izraeli kormány összeomlása újabb lehetőséget ad Benjamin Netanjahu visszatérésére. Bár a nyolcpárti koalíció az összefogás diadala, a politikai patthelyzet nem változott.
Az orosz védelmi minisztérium közleményében jóindulatú gesztusnak nevezte a lépést.
Oroszországban 2009 óta nincs halálbüntetés, ám ez nem vonatkozik a Moszkvától papíron független donyecki és luhanszki „népköztársaságokra”.
Az USA többet vár európai szövetségeseitől. Putyin fekete-fehérben látja a világot, eszerint kell bánni vele. Az orosz rádiók és tévék tervezett EU-s betiltásának nagyobb a kára, mint a haszna. Válogatás a világlapok írásaiból.
A kompromisszum már július 10-ére megszülethet.
A második világháború kirobbantásáért a nyugati nagyhatalmak, de még a lengyelek is felelősek. Ukrajnában most a törzsökös orosz földek visszaszerzése folyik. Néhány állítás abból, ahogyan Vlagyimir Putyin a történelmet láttatni akarja.
"Jóindulatú lépésként" elhagyták az oroszok a Kígyó-szigetet, Svédország fegyvereket küld Ukrajnába, és Bernie Ecclestone "első osztályú embernek" nevezte Putyint, miközben az ENSZ arra figyelmeztetett, hogy eddig már 16 millió ukrán vált a humanitárius katasztrófa áldozatává.
A brit védelmi minisztérium szokásos napi helyzetértékelésében arról is szó volt, hogy az ukrán oldalon nagyobb szerepet kaphat a halogató taktika a háború ezen szakaszában.
A hírszerzés vezetője arról beszélt, hogy a háború még sokáig eltarthat, mert az orosz hadsereg várhatóan nem képes áttörést elérni.
A rendőrség letartóztatott egy férfit, aki a holttestet megcsonkíthatta.
Az Egyesült Államok növeli a jelenlétét Európában, Moszkva válaszlépéseket helyezett kilátásba. Az ukrán elnök feltette a kérdést a NATO-csúcson, hogy melyik országot fogja legközelebb megtámadni Oroszország. Ez történt a háború 126. napján