Az USA további 100 millió dolár értékben biztosít tankelhárító rendszereket Ukrajnának
A fegyvereket a már meglévő készletekből különítik el, így a leszállításuk gyorsan meg fog történni.
A fegyvereket a már meglévő készletekből különítik el, így a leszállításuk gyorsan meg fog történni.
Egy brit védelmi kutató szerint a Kreml a háború kezdete óta vagy 1000 rakétát lőtt ki az ukránokra és a készlethiány lehet az oka annak, hogy az utóbbi időben ritkultak az ilyen jellegű támadások.
Az ukrán katonai vezetés úgy értesült, hogy Harkiv megye több településéről elhurcolják az Ukrajna-párti lakosokat.
A két balti államban orosz konzulátusokat is bezárnak.
Az ukrán elnök azt mondta, ha az ENSZ Biztonsági Tanácsa nem tudja megállítani Oroszországot, akkor fel kellene oszlatnia magát.
Természetesen tiszteletben kell tartani Orbán Viktor győzelmét, de ettől még igaz, hogy ha most nem lép gyorsan a Bizottság, akkor egész Európára átterjed az autokrata magyar modell – figyelmeztetett Cathrin Kahlweit, a legnagyobb német lap, a Süddeutsche Zeitung bécsi tudósítója, aki végigkísérte a magyar választást. Mintha csak olvasták volna a cikket Brüsszelben, nem sokkal ezelőtt bejelentették a jogállamisági mechanizmus megindítását Magyarország ellen.
Csehország néhány tucat T-72 típusú tankot és más harci járművet küldött Ukrajnának. A cseh hadsereg felajánlását a szövetséges NATO-tagországokkal előzetesen egyeztették, és vonaton szállítják Ukrajnába.
Többségük rongálás, de nő a testi sértések száma is.
Az orosz–ukrán háború mellett a járványok, az áradások és az aszályok is súlyos válságot idézhetnek elő Nyugat-Afrikában.
Eddig több mint kétmillió ukrán gyerek menekült a háború elől az Európai Unióba.
Orbán megerősödve vághat neki az uniós harcoknak, miután a magyarok nem akartak rendszert váltani. A magyar kormányfő győzelme egyúttal az orosz elnök győzelme is. A választás után Magyarország kiemelt téma a külföldi lapokban.
A magyarok a biztonságot választották a szabadsággal és a demokráciával szemben. Az EU-s források leállítása az Orbán-rendszerrel szembeni fellépés egyetlen eszköze. Magyarországon a demokrácia átcsúszik autokráciába.
Több mint egy hete zajlanak tiltakozó akciók Peruban az üzemanyagárak emelkedése miatt, eddig négyen haltak meg a demonstrációkban.
Ausztrália felgyorsította a nagy hatótávolságú csapásmérő rakéták vásárlására vonatkozó terveit a növekvő orosz és kínai fenyegetés miatt – jelentette be Peter Dutton ausztrál védelmi miniszter.
Az amerikai bankokban elhelyezett orosz jegybanki devizatartalékokat már korábban befagyasztották, de volt egy kiskapu – egészen eddig.
A gyerekeket a Javelin páncéltörőről nevezték el.
Az orosz diplomata szerint megkérdőjelezhetetlen bizonyítékaik vannak. A műholdképek viszont egész mást mutatnak.
Washington úgy vélekedik, hogy az orosz vezetés rövidesen átdolgozza stratégiáját és csapataik Kelet- és Dél-Ukrajnára fognak összepontosítani. Az ukrán elnök közben arról beszélt: az orosz megszállókat úgy fogják felelősségre vonni, ahogy a náci háborús bűnösöket is. Volodimir Zelenszkij Orbán Viktornak azt üzente: választania kell Moszkva és a világ többi része között. Percről percre hírfolyamunk az orosz-ukrán háborúról.
Az ukrán elnök szerint romokban hevernek az utcák.