Elképesztő dinoszaurusz-lelőhelyre bukkantak Erdélyben, egymáson feküdtek a csontok
Magyar és román kutatók bukkantak egy példátlanul gazdag lelőhelyre Erdélyben, jelentős evolúciós felfedezések melegágya lehet a helyszín.
Magyar és román kutatók bukkantak egy példátlanul gazdag lelőhelyre Erdélyben, jelentős evolúciós felfedezések melegágya lehet a helyszín.
Emily Genatowski Bécsben élő AI-kutató, háztartási robotikával foglalkozik, és szó szerint együtt él egy humanoid robottal, Továval. A szakemberrel a november 20-i AI Talks by HVG & Amazing AI konferencia apropóján beszélgettünk, ahol előadóként találkozhat vele a közönség. Ott arról beszél majd, hogy hogyan kerülnek a robotok a nappalinkba és milyen társadalmi, jogi, etikai kérdéseket hoznak magukkal.
Vazed Haszina hatalmát diáklázadások döntötték meg tavaly nyáron. Az ügyészek szerint a tiltakozások idején közvetlen parancsot adott halálos erőszak alkalmazására.
Öt éve hagyta el piliscsabai komplexumát a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, az óriási ingatlan jó része azóta is kihasználatlan, de a terület felvirágoztatásával megbízott Makovecz Campus Alapítvány azért már elköltött kétmilliárdnyi adóforintot – tudta meg a HVG.
A Forma–1-ben már bevált technológiát próbálgat a vonatokon egy brit cég, mely a műholdakat is segítségül hívja ott, ahol nincs térerő.
A 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénymódosítás csak a havi juttatás 25 százalékának kifizetését írja elő 2026-ra, az ígért fokozatos bevezetést nem írja törvénybe. Ha a kormány/párt nem tesz semmit, soha nem lesz 14. havi nyugdíj, csak 57. heti. 2020-ban még törvénybe írták a 13. havi nyugdíj fokozatos bevezetését.
Karácsony Gergely főpolgármester osztotta ki az elismeréseket.
A Tisza Pártban politizáló színész egyike lehet annak a három embernek, akik közül kikerül majd a választáson induló jelölt.
A versenyhivatal gyanúja szerint a Google hanyagul járt el, nem tiltotta le időben az átverős MBH-klónoldalakat.
Még mindig sokan néznek filmeket mozivásznon, sőt, akár filmfesztiválokra is szívesen ellátogatnak. A streamingplatformok korában azonban a mozizás néha alternatívaként jelenik meg. Szinte egész Európa-szerte szembesülnek a filmszínházak ezzel a kihívással, különösen a világjárvány után.
Egy hete a miniszterelnök kezdte külföldi finanszírozással vádolni a független lapot, most majd Lánczi Tamásék próbálják ezt rájuk bizonyítani.
Benyújtotta a kormány az Orbán Viktor által a kampány hevében bejelentett 14. havi nyugdíjról szóló törvényjavaslatot. Eszerint a jövő év elején, a választás előtt még csak egyheti plusz érkezne – amelynek adóemelések adhatják a fedezetét –, majd 2030-ra érnék el a teljes havi pluszt. A Fidesz javaslatára gyorsított eljárásban, december 10-én szavazhatnak is róla.
A férfi súlyos égési sérüléseket szenvedett a Bakonyi Erőműben.
A legfeljebb 10 százalékos haszonkulcsból és az ellenőrizhető alvállalkozói szerződésekből nem enged az állam senkinek, így a Mészáros-cégbirodalomhoz tartozó V-Hídnak sem – mondta a HVG-nek Lázár János. A miniszter szerint ha a jogvitájuk fennmarad, a V-Híd nem vehet részt vasútépítésekben, mert kizárhatják az állami beruházásokból.
A teniszező búcsúja nem végleges, a 2028-as Los Angeles-i olimpiára már tervez.
A gyanú szerint egy huszonéves férfi késelte meg a fiatal nőt, akinek középkorú rokona súlyosan megsérült, őt kórházban ápolják.
Az amerikai gyógyszergyártó cég, az Ely Lilli egy újfajta gyógyszert fejleszt, ami más hatóanyaggal dolgozik, mint a jelenleg kapható készítmények.
A robbanás azon a pályaszakaszon történt, amelyen segélyeket szállítanak Ukrajnába.
Egy új törvényjavaslat így akarja rendezni azt a jogi vitát, hogy miként számoljanak, ha a polgármester egyéni képviselői mandátumot is szerzett.
Hernádi Zsombor kiváló eredménnyel végzett a Műegyetem építészmérnöki karán, és az elmúlt években külföldi gyakorlatra is szert tett.