Csütörtöktől csökkenti árait a Mol

Csütörtöktől 4 forinttal csökkenti a benzintermékek és 3 forinttal a gázolaj nagykereskedelmi árát a hazai piacot ellátó Mol Rt. Az olajtársaság továbbra sem kommentál.

  • unknown unknown
Csütörtöktől csökkenti árait a Mol

A 95-ös benzin literjének kútára 290 forint alá, a 98-asé 300 forint alá, a gázolajé pedig 270 körüli értékre csökkenhet - írja a Népszabadság. Júliusban a Mol deklarálta, többé nem feltétlenül jelenik meg "egy az egyben" nagykereskedelmi árának a változása kútjainál, ráadásul irányadó kiskereskedelmi árait sem közli többé - teszi hozzá a lap.

Külső megfigyelők úgy vélik: noha valóban drasztikusan csökkent a nemzetközi terméktőzsdéken az üzemanyagok jegyzésára, a Molnak, ha követte volna eddigi árpolitikáját, nem kellett volna feltétlenül árat csökkentenie.

Elemzők szerint a lépésben szerepet játszhatott Gyurcsány Ferenc miniszterelnöknek minapi kérése, miszerint a Mol a magas nemzetközi árak miatt tanúsítson önmérsékletet saját haszonkulcsában. A Mol hivatalosan minden ilyen típusú kérést határozottan visszautasít - írja a Népszabadság.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

„A továbbtanulás lenne a legfontosabb, de ez olyan kilátástalan, hogy meg se próbálom” – a Lázár Jánossal vitába keveredő fiatalt kérdeztük

„A továbbtanulás lenne a legfontosabb, de ez olyan kilátástalan, hogy meg se próbálom” – a Lázár Jánossal vitába keveredő fiatalt kérdeztük

Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.