Alig változott a forint a bankközin

Az eurót 261,50/60 forinton jegyezték pénteken reggel a budapesti bankközi piacon, szinte megegyező árfolyamon a csütörtök délutáni 261,25/35 forinttal.

  • MTI MTI
Alig változott a forint a bankközin
A nyitás 262,50-nél történt, majd a forint folyamatos erősödésnek indult. A hét elején az euró árfolyama még 266 forint körül volt, két héttel ezelőtt pedig 257 forint magasságában. A héten főként a feltörekvő piacok devizáival szemben általában is javuló befektetési hajlandóság segítette a forintot az erősödésben.
 
A dollárt 178,55/65 forinton jegyezték pénteken reggel, ami kismértékű forint erősödést jelent a csütörtök délutáni 179,00/10 forintos árfolyamhoz képest. A hét elején a dollár még 183 forint felett, két héttel ezelőtt pedig 174 forint felett volt. Az O/N kamat változatlanul 7,50 százalék.
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek