Felrobbantottak egy gázvezetéket Törökországban, leállt a szállítás

Leállt hétfőn az iráni földgázszállítás Törökország felé, mert török területen felrobbantották a vezetéket - közölte a török energiaügyi minisztérium egyik illetékese.

  • MTI MTI
Felrobbantottak egy gázvezetéket Törökországban, leállt a szállítás
A magát megnevezni nem kívánó tisztviselő szerint a robbanás, amely nem sokkal éjfél után 13 kilométerre az iráni határtól következett be, valószínűleg szabotázsakció volt. A török állami gázvállalat, a Botas szerint a javítási munkálatok több napig eltarthatnak, miután a vezetéknek egy 30 méteres szakasza rongálódott meg. 

Az Iránból és Irakból Törökországba menő gázvezetékek elleni szabotázsakciók gyakoriak, és azokat rendszerint a kurd szakadárok számlájára írják. Iránból származik Törökország földgázimportjának több mint 20 százaléka.
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek