Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
„Csehszlovák” kézbe került néhány nagy múltú magyar márka: az Ultra, a WU2, a Bip és a Caola, miután az egyik legsikeresebb cseh vállalkozó, Ladislav Kraus által vezetett Bochemie-csoport – melynek fő részvényese az Amerikát is megjárt szlovák származású üzletember Gabriel Eichler – felvásárolta a veszteséges budapesti Egyesült Vegyiműveket.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.