Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Amennyiben a szállítandó árumennyiség több mint 25 százalékkal csökken, életbe lép a C-terv, amely Magyarországot is érinti – jelentette ki az osztrák Rail-Cargo főnöke, Friedrich Macher.
A magyar vasutak teherszállító érdekeltségét, a MÁV Cargót megvásároló osztrák cég a vételi szerződésben garanciát vállalt az átvett magyar vállalat 3700 dolgozójának megtartására, s a foglalkoztatásai garancia mellett arra is ígéretet tett, hogy több mint 130 millió eurót fordít évente a magyar cég fejlesztésére.
„Ha a helyzet nagyon rosszra fordul, vállalásainkat nem tudjuk tartani, ez esetben a kialkudott feltételeket újra fogjuk tárgyalni” közölte a Format című lapban a Rail-Cargo első embere.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Óriási vita tört ki Lengyelországban néhány igazából jelentéktelen uniós támogatási tétel miatt.
Bige Dávid azt mondta, havi tízezer forinttal támogatja a pártot
Szeptember 20-ra nagy találkozót hirdetett a Digitális Polgári Köröknek.