Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Közel lehet az 5 milliárd dollárhoz a világ légitársaságainak idei együttes vesztesége. A Nemzetközi Légiforgalmi Szövetség (IATA) vezérigazgatója csütörtökön úgy nyilatkozott, hogy rontani kellett a légi szállítás globális veszteségére adott korábbi becslést, mert ugyan a légi teherszállításban talán már elérték a bevételi mélypontot, de a személyszállításról ez még nem mondható el.
Giovanni Bisignani elmondta, hogy idén 4,7 milliárd dollár lehet a légitársaságok összes vesztesége, és ennél is több jövőre, a tavalyi 8 milliárdos hiány után. Megjegyezte, az árufuvarozásban az utóbbi hónapokban 21 százalékos volt a visszaesés, de az utasforgalomból ered a bevételeknek mintegy 90 százaléka, és ott az idén eddig 10 százalékos a visszaesés. Bisignani szerint kell még három-négy év, hogy a légitársasági bevételek a válság előtti évek szintjére kapaszkodjanak vissza.
Megjegyezte még, hogy a számításoknál hordónként 50 dolláros nyersolajpiaci átlagárból indultak ki, ami az IATA társaságainak 100-120 milliárd dolláros összesített üzemanyagszámlát jelent.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Érdemi megtakarítást lehet elérni megfizethető, régi ingatlanban is alkalmazható okoseszközökkel. A csúcs a mindent integráló rendszer, bár ez inkább új otthonoknál célszerűbb.