Világbank: a vártnál nagyobb mértékben bővülhet a kínai gazdaság

Felfelé módosította a kínai gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a Világbank. A bruttó hazai termék (GDP) 2009-ben a márciusban prognosztizált 6,5 százalék helyett 7,2 százalékkal bővülhet éves szinten, áll a kínai gazdaság folyamatait elemző csütörtöki jelentésben.

  • MTI MTI
Világbank: a vártnál nagyobb mértékben bővülhet a kínai gazdaság

A növekedés a Világbank szerint elsősorban a hatalmas állami beruházások hatására gyorsulhat. A másik fő ok, hogy az első félévben a bankok a vártnál jóval több hitelt nyújtottak a vállalkozásoknak. Az ázsiai ország gazdasága 2010-ben 7,7 százalékkal növekedhet a nemzetközi pénzügyi szervezet előrejelzése szerint.

A világ harmadik legnagyobb gazdasága tavaly az első negyedévben még 10,6 százalékkal bővült az előző év azonos időszakához képest. A pénzügyi és gazdasági világválság hatására a növekedési ütem 2008 utolsó negyedben 6,8 százalékra, 2009 első három hónapjában pedig 6,1 százalékra lassult.

A pekingi kormány tavaly novemberben 584 milliárd dollár értékű gazdaságélénkítő csomagot hagyott jóvá, májusban pedig bejelentette, hogy újabb, 440 milliárd dolláros programot készít elő.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.