Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Nyilvánosan bocsánatot kért a félresikerült pénzreformért az észak-koreai miniszterelnök – írta csütörtökön egy dél-koreai lap.
Kim Jong Il kormányfő a harmadik számú vezető Észak-Koreában Kim Dzsong Il és a Legfelsőbb Népi Gyűlés (parlament) Elnökségének elnöke, Kim Jong Nam után. A miniszterelnöki bocsánatkérés kormányzati tisztségviselők és egy falu lakóinak phenjani találkozóján hangzott el múlt héten pénteken. A sztálinista országban ritkán látható gesztusról a Csoszun Ilbo című, nagy példányszámú dél-koreai lap számolt be meg nem nevezett észak-koreai forrásokra hivatkozva.
Kim Jong Il a találkozón felolvasott egy nyilatkozatot, amelyben „őszintén bocsánatot kért” azért, hogy kormánya megfelelő előkészítés nélkül vágott bele a reformba, s ezzel „nagy fájdalmat” okozott népének. Állítólag arra is ígéretet tett, hogy újra lehet majd külföldi valutával fizetni. A dél-koreai hírszerzés és a szöuli újraegyesítési minisztérium nem tudta megerősíteni a lap értesüléseit.
A phenjani vezetés tavaly novemberben újraértékelte az észak-koreai valutát – 1:100 arányban denominálták a fizetőeszközt –, és betiltotta a külföldi valuta használatát. Az intézkedések hirtelen áremelkedéshez vezettek, és felháborodást váltottak ki a lakosság körében. Dél-koreai sajtóértesülések szerint Kim Dzsong Il leváltotta a kommunista pártnak azt a magas rangú funkcionáriusát, akinek vezető szerepe volt a pénzreform kidolgozásában. Észak-Korea hosszú ideje súlyos gazdasági nehézségekkel küszködik, s a 90-es évek közepe óta külföldi élelmiszersegélyekre szorul.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
A járművek hivatalosan „kulcsos autók”, azaz megfelelő vezetői döntés esetén bármelyik dolgozó használhatja – például az elnökség tagjai is.
Rohadéknak és elmebetegnek nevezte a fideszes publicista a jogtudóst.
A tiltakozókat arról kérdeztük, mit szimbolizál nekik a hatvanpusztai uradalom, és mire költenék a több tízmilliárdot, amibe a felújítása került.
A hűvös idő enyhítette a helyzetet, de már érkeznek is az új lárvagenerációk.