EUDR: szinte mindenkit érint, mégis csak kevesen készültek fel rá
A nagyvállalatoknak ez év végétől, a kis- és középvállalkozásoknak 2026 júliusától kell eleget tenniük az előírásoknak.
Ukrajna évi 8 milliárd dollárt takaríthatna meg a gáz árán, ha csatlakozna a vámunióhoz, amelyet Oroszország, Fehéroroszország és Kazahsztán alakít meg - jelentette ki Valerij Golubjov, a Gazprom vezérigazgató-helyettese csütörtökön egy fórumon.
A megjegyzés egy időben hangzott el azzal, hogy Viktor Janukovics ukrán elnök csütörtökön a parlamenthez intézett üzenetében a vámunióhoz való közeledésről beszélt. A kérdésben azonban nincs egyetértés az ukrán illetékesek között.
A kormány Oroszországgal, a FÁK államokkal és az Eurázsiai Gazdasági Közösséggel való együttműködéssel foglalkozó megbízottja szerint nem kizárt, hogy Ukrajna csatlakozik a vámunió megalakításáról szóló jegyzőkönyvhöz. Ukrajnának ehhez korrigálnia kellene a Kereskedelmi Világszervezetben (WTO) vállalt kötelezettségeit. Ugyanakkor az ország nem szándékozik lemondani az EU-val való szabadkereskedelmi övezet megalakításáról, ezért a megbízott szerint a következő lépésnek a vámunió és az EU közötti szabadkereskedelmi megállapodásnak kell lennie.
A gazdaságfejlesztési miniszterhelyettes viszont azon az állásponton van, hogy Ukrajna csatlakozása a vámunióhoz kizárna minden más szabadkereskedelmi egyezményt, ezért le kellene állítani az EU-val folyó tárgyalásokat, ezért a vámunióhoz nem csatlakozni kell, hanem inkább szabadkereskedelmi megállapodást kell kötni vele, ez kizárna minden lehetséges konfliktust.
A nagyvállalatoknak ez év végétől, a kis- és középvállalkozásoknak 2026 júliusától kell eleget tenniük az előírásoknak.
Mit tartalmaz az ajánlás? Mely cégekre vonatkozik? Hogyan védi a vállalkozásokat?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Elindult a Gigabit Magyarország program. Változtak a Nemzeti Bajnokok – Zöld és digitális átállást célzó egyműveletes kombinált Hitelprogram feltételei.
Az orosz területek sérthetetlenségéről az alkotmány rendelkezik, ezért nincs miről beszélni.
Újabb fronton kezdett zavarba ejtő szélmalomharcba a Fradi elnöke.
Egy magánszemély tett feljelentést a rendőrségen.