Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk, hogyan!
A bankok komoly összegekkel járulnak hozzá a bedőlt devizahiteleseket segítő eszközkezelő sikeréhez – jelentette be a Bankszövetség új főtitkára a Kossuth Rádió szombati gazdasági műsorában.
Megfordult a trend, a devizahitelesek közül egyre többen érdeklődnének az árfolyamgát iránt – mondta Kovács Levente, aki júniusban Nyers Rezsőt váltotta a Bankszövetség főtitkári posztján.
Kovács azt mondta, a Nemzeti Eszközkezelő kiépítésével egy új rendszert próbálnak kialakítani, hogy aki szociálisan nehéz helyzetbe került, és számára a bank más reális megoldást nem tud kínálni, az ezzel a lehetőséggel meg tudja oldani a lakásgondját – még ha úgy is, hogy a továbbiakban bérelni fogja a lakását.
A főtitkár Kossuth Rádió szombati gazdasági műsorában, a G7-ben azt mondta, a banki szektor komoly összegekkel fog hozzájárulni a Nemzeti Eszközkezelő sikerességéhez. Szerinte, ha a kormányzat igyekezni fog a kérdés megoldásával, akkor szeptember végéig fel tud állni egy jól működő eszközkezelő.
A Nemzeti Eszközkezelőt egy júliusi kormányhatározat alapján átcsoportosított kétmilliárd forintos költségvetési forrásból hozzák létre, 100 millió forint jegyzett tőkével és 1,9 milliárd forint tőketartalékkal. A társaság 2014. december 31-ig összesen legfeljebb ötezer ingatlant vásárol meg az eddigi kormánydöntés alapján, kizárólag jelzáloghitellel terhelt lakásokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk, hogyan!
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Meghosszabbították a BAY Voucher programot – október közepéig lehet pályázni.
Egy év alatt jelentősen romlott Orbán Viktor kormányfői alkalmasságának megítélése, Magyar Péter viszont tömegeket tudott meggyőzni arról, hogy kompetens vezetője lehetne az országnak – derül ki a HVG számára készült Medián-felmérésből. A többség tavaly még Orbánt látta alkalmasabb kormányfőnek, idén viszont már Magyart.
Elmondása szerint megrögzött Bond-rajongó, aki számára a karakter szent terület.
A párt fővárosi frakciója hajlandó részt venni a hétfői közgyűlésen, de kérnek is cserébe.
A magabiztos Tisza-előnyt mérő, június elején készült Medián-kutatásban azt is megvizsgálták, milyen hatással lennének a különböző összefogás-kombinációk Magyar Péter pártjára.
Bár tavaly február óta a lehetőség erre meglenne, egyelőre nem számít az ORFK a kínai rendőrökre.