Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Hétfőn kiderült, hogy a MÁV-nak 14 milliárd forintos adósságrendező hitelt kellett felvennie, ugyanis a cég likviditási problémái miatt megoldhatatlannak tűnt, hogy rendezze adósságait. Miután az új hitelből valószínűleg kiegyenlítettek egy régit, a vasút most újabb hitelt vett fel - írja a Stop.hu.
A CIB Bank biztosítja majd az egymilliárd forintos keretet a MÁV-nak - számol be a Stop.hu. A közbeszerzés és a hitelfelvétel végül 74 millió forintjába kerül majd a vasútnak a lap szerint.
Mint arról kedden beszámoltunk: az európai uniós közbeszerzési hirdetmény szerint a MÁV Zrt. közbeszerzési pályázatot írt ki 13,8 milliárd forint átstrukturálási hitelfelvételre.
Eközben a BKV a telephelyek felújítására írt ki tendert. A cég épületeinek tetőfedése, tetőszigetelése, bádogozása és a hibák kijavítása majdnem félmilliárd forintba kerül majd. A szerződést a Nagy-Kalor Kft. kapta meg, így ők bádogozhatnak majd a remizekben.
Tarlós István főpolgármester csütörtökön közölte, hogy ha nem sikerül megoldani a BKV adósságának rendezését, könnyen eljöhet majd az a nap, amikor a villamosok bent maradnak a remizekben.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.
Az osztrák Profil szerint van olyan olvasata is a történteknek, hogy Orbán Viktor gyengének látszik.
Teljesen rendben van, ha Orbán Viktor nem kér a Pride-ból, de ne erőltesse rá mindenkire az ódzkodását, csinálja a négy fal között. Vélemény.
„És ki hozta azt a törvényt?” – kérdezte a Tisza Párt elnöke.
A megszólaló drag queenek szerint is volt polgárpukkasztás a műsorukban.
Lezárult a lengyel uniós elnökségi időszak.