Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A Reál és a Coop hálózatok is csatlakoztak az Erzsébet étkezési utalványt elfogadó helyekhez.
Az erről szóló megállapodást Guller Zoltán, a Nemzeti Üdülési Szolgálat Kft ügyvezető igazgatója, Boros Péter, a Co-op Hungary Zrt. kereskedelmi igazgatója valamint Kujbus Tibor, a Reál Hungária Kft. Ügyvezető igazgatója írta alá kedden sajtótájékoztató keretében.
Guller Zoltán hangsúlyozta: folyamatosan bővül az Erzsébet étkezési utalványt elfogadó helyeket száma, amely jelenleg 11 610, és terveik szerint jövő év február első hétfőjére legalább 20 000 lesz.
Boros Péter kiemelte: a Coop üzletláncnál első körben mintegy 4 000 helyén fogadják majd el az Erzsébet étkezési utalványt. Hangsúlyozta: a Co-op eddig is mintegy 10 milliárd forintos forgalmat ért el utalványok beváltásával, ezért kiemelten fontos számukra a cafeteriának ez az eleme.

Kujbus Tibor elmondta: a Reál 2.000 üzletében lehet majd felhasználni az Erzsébet étkezési utalványt. Utalt arra, hogy hálózatuk jelentős utalvány-beváltóhely, ezért is tartották elengedhetetlennek a programhoz való csatlakozást.
Guller Zoltán elmondta, hogy 2012. január 2-án megnyílik az az internetes felület, amelyen keresztül a munkaadók igényelhetik az Erzsébet étkezési utalványt, amely február első hétfőjén rendelkezésre áll. Terveik szerint akkorra legalább 20 ezer elfogadó hely lesz országos lefedettséggel. Horváth Endre, a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány (MNÜA) kuratóriumának elnöke elmondta: két ünnep között is dolgoznak azon, hogy a szociális üdültetés lendületet kapjon.
Guller Zoltán szerint az Erzsébet étkezési utalvány pénzügyi eredményét teljes egészében az Erzsébet programban a NEFMI szociális üdültetési, étkezési programjára fordítják transzparens módon.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
A GKI szerint jelenleg három kulcskérdés merül fel az egykor oly népszerű adózási forma visszavezetésénél.
Az ukrán elnök szerint csak közvetlen államfői tárgyalások útján zárható le a háború.