Nem félünk eléggé
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A legújabb nemzetközi Fair Value Index elemzése Budapestet, az ország bizonytalan gazdasági helyzete és a stagnáló piaci körülmények miatt a fagyos, kevésbé vonzó piacok közé sorolta - közölte az elemzést készítő DTZ nemzetközi ingatlan tanácsadó.
A Colliers International - szintén nemzetközi tanácsadó - elemzése, viszont arról számolt be, hogy a befektetési célú magyar ingatlanpiac tavalyi forgalma 650 millió euró volt, több mint háromszorosa a 2010-es 200 millió eurónak.
A Colliers elemzése megjegyzi, hogy az adásvételekhez nehéz finanszírozást szerezni. A bankok csak a legjobb helyen lévő ingatlanokra, és azoknak a vevőknek adnak hitelt, amelyek bizonyítottak már a piacon. Az önerő ekkor is jóval magasabb a korábbinál, és ez mindaddig így lesz, amíg a gazdasági kilátások nem javulnak.
A DTZ említett Fair Value Indexe a negyedik negyedévben 27 pontról 36 pontra emelkedett. Ennek egyik tényezője, hogy a nyugat-európai befektetési piacon nagyobb szerephez jutottak az ingatlanok, mivel az államkötvények kamata csökkent.
A német irodapiacon például 5 százalék a hozam, míg a brit ingatlanpiac valamennyi szegmensében eléri a 6 százalékot. Újra vonzó a dublini kereskedelmi ingatlanok piaca, miután a bérleti díjak megemelkedtek.
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A vállalkozások számára egyre vonzóbb lehetőség saját célra villamos energiát termelni, különösen a napenergia hasznosítása révén.
A forint jelentős árfolyamingadozása érdemben megnehezíti az olyan beruházások finanszírozását, amelyek importhányadot tartalmaznak.
Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.
Lehetséges forgatókönyvek.
Súlyos betegség Romániában azonosított juhhimlő, amely gazdasági károkat is okozhat.
Diego ügyvezetőjével beszélgettünk.
Furcsa részeletek derültek ki a HUN-REN Irányító Testületének üléséről. Miért szavaz valaki igennel az átalakításra, ha aztán lemond?