Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Erősödött a forint Matolcsy Györgynek a jegybank növekedési hitelprogramját részletező sajtótájékoztatóján elhangzottakra, az euró árfolyama 300 forint fölötti értékről 299 alá csökkent, a hatás azonban korlátozott volt devizapiaci kereskedők szerint.
Az eurót a sajtótájékoztató 11 órai kezdete előtt még 300,30 forinton jegyezték, majd negyed 12-re 298,80-ig erősödött a forint az euróval szemben. Később némileg korrigált az árfolyam, háromnegyed 12-kor 299,50 forint közelében állt az euró jegyzése.
Kereskedők szerint a piac egyrészt kedvezően fogadta, hogy a korábbi 2,00 százalék helyett 2,5 százalékos kamatmarzs plusz garanciadíj mellett folyósíthatnák a bankok a kis- és középvállalatoknak nyújtandó kedvezményes hitelt. Az erősödésben közrejátszott az is, hogy alaptalannak bizonyultak az újabb jegybanki eszközök bejelentésére vonatkozó piaci félelmek.
A sajtótájékoztató piaci hatása ugyanakkor korlátozott volt, egyrészt alapvetően optimista a hangulat, ez is hozzájárulhat a forint jó szerepléséhez, másrészt a szerdai ünnepnap miatt mérsékelt a piaci aktivitás.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
Kisebb sokkal és kevesebb költéssel jár az iskolakezdés Finnországban, és a magyar rendszertől eltérően a szülőket meg a gyerekeket is felnőttként kezelik a tanárok. Hogy ez jobb vagy rosszabb annál, amit mi megszoktunk? Mérleget vontunk.
Donald Trump a kritikusait szidja az oldalán, miközben készül a tárgyalásra Zelenszkijjel és az európai vezetőkkel.
„Állnak már az úttörősátorak, de ti mindig legyetek bátorak” – szóviccelt Geszti.
Tíz éve kapcsolták hálózatra az első piaci alapon, uniós támogatás nélkül épített napelemes erőművet.