Vannak hatékony eszközök a devizapiaci kockázatok kezelésére
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Emelkedéssel indították a hétfői kereskedést a moszkvai értéktőzsde irányadó mutatói azután, hogy a krími szavazók döntő többsége az oroszországi csatlakozás mellett szavazott vasárnap.
Körülbelül harminc perccel a kereskedés kezdete után a dollárban jegyzett részvények kereskedését tükröző RTS-index 1,58 százalékos, a likvidebb rubelkereskedésű MICEX-tőzsdemutató 1,50 százalékos pluszban állt.
A rubel ugyanakkor gyengült, ennek megállítására a jegybank dollárt adott el a piacon. Az orosz központi bank azt közölte, hogy 15 kopejkával 36,10, illetve 43,10 rubelre emelte meg a határértéket a dollárból és euróból álló devizakosárhoz képest. Az orosz jegybank 1,67 milliárd dollárt költött a rubel erősítésére, pénteken pedig 2,65 milliárd dollárt.
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Akkor igazán előnyös egy ilyen beruházás, ha a fogyasztás jelentős része egybeesik a napsütéses időszakokkal.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.
A rendelkezés alól csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
Arról is beszélt, ha szemmel lehetne ölni, Brüsszelben egy sortűzzel elintézték volna.
A kormánypárt támogatottsága pedig mélyponton van.
Ha erre nincs jó válasz, a százezres menet csak színes emléknek lesz jó.
A volt vezérkari főnök azt mondta, jobb lenne, ha például a kézigránát-baleset miatt elrendelt vizsgálat eredményét tennék közzé végre.
A légitársaság szerint még este tíz óra előtt újra felszállhatnak.