Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Jó étvágyat kívánt a G7 Brüsszelben nélküle ülésező vezetőinek Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Szentpéterváron egy újságírói kérdésre válaszolva, Vlagyimir Csizsov orosz EU-nagykövet pedig egy televíziós interjúban kifejtette, hogy Oroszországot nem zárták ki semmiféle csoportból, hiszen a G8-at még nem oszlatták fel.
"Jó étvágyat kívánok nekik!" - csak ennyit mondott az orosz elnök Szentpéterváron - mielőtt Párizsba utazott volna a normandiai partraszállás évfordulójára - arra az újságírói kérdésre válaszolva, mi a véleménye a világ legfejlettebb ipari országait tömörítő csoport, a G7 vezetőinek csúcstalálkozójáról, amely szerdán vacsorával vette kezdetét.
Putyin e kurta, ironikus felelet után gyorsan távozott, így az újságírók nem tudták tovább faggatni őt.
Vlagyimir Csizsov orosz EU-nagykövet a Rosszija 24 televíziónak adott interjújában ugyanakkor annak a nézetének adott hangot, hogy Oroszországot nem zárták ki semmiféle csoportból, hiszen továbbra is tagja a nyolcaknak - azaz a G7 tagjaiból és Oroszországból álló csoportnak.
Azt mondta, a G7 ilyen felállásban 15 vagy 17 év után először ülésezik. Ez azonban nem jelenti azt, hogy Oroszország ne lenne tagja továbbra is a G8-nak - tette hozzá. A diplomata szerint a mostani brüsszeli ülés ebben az összetételben a G8 hét tagjának a döntése volt. "Más szóval: ők hagyták el a G8 felállást, nem Oroszország" - mondta.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Megszaporodtak az egyházon belül történt szexuális és egyéb visszaélésekről szóló hírek. Arról, hogy a magyar katolikusok hol tartanak a szembenézés és feldolgozás útján, Görföl Tibor teológust, vallásfilozófust, a Pécsi Tudományegyetem filozófia tanszékének docensét kérdeztük.
Véres és egyéb testnedvektől iszamós romokon kell a jobboldalnak újjáépítenie magát, amihez sok kitartást és erőt kívánok.
A Corvinus térítésmentes képzéseire 433 pont alatt, az önköltséges helyeire 400 pont alatt nem lehetett bekerülni. Nehezen lehetett bejutni a jogász- és a pszichológiaképzésre is.
A miniszterelnök politikai igazgatója szerint a Fideszt segíti, ha a liberális celebek ellenük kampányolnak.
Árak, trendek, vendégélmény a magyar tengernél.
Az üzleti bizalmi index a koronavírus-járvány legsötétebb időszakát idézi.
Az e heti HVG legfontosabb cikkeit ajánljuk.