A "szegény" kutya- és macskatartóknak nyílt szociális állateledelbolt Bécsben

Igyen kaphatják meg a kutya- vagy macskatápot és almot azok, akiknek a jövedelme nem éri el a havi 250 ezer forintot - mert Ausztriában ők már rászorulónak számítanak.

  • hvg.hu hvg.hu
A

Magyarországon karácsony tájékán hosszú sorok kígyóznak az ételosztásokon, és arról szól számos tanulmány, hány százezer vagy inkább hány millió magyart érint a szegénység. Ausztria fővárosában megvan az első olyan bolt, ahol az ott rászorulóknak számító kutya- vagy macskatartók juthatnak ingyen eledelhez és alomhoz a kedvenceik számára.

Roni, a rendőrség egyik drogkereső kutyája és kölykei április 15-én (képünk illusztráció)
Facebook / BRFK

A napi.hu cikkéből kiderül, hogy a napokban nyílt Bécsben az első szociális állateledelbolt, Futterbox a neve. Azok juthatnak hozzá ingyen az állateledelhez, akiknél egyszemélyes háztartás esetén a jövedelmük nem éri el a 880 eurót, vagyis durván a 250 ezer forintot havonta, kétszemélyes háztartásoknál ez a küszöb 1310 euró, vagyis csaknem 400 ezer forint havi szinten. A rászorultságot igazolni kell a boltban. Háromhetente, maximum 4 kisállat számára lehet kérni eledelt és almot.

A jobb anyagi körülmények között levő állattartók dobják össze a bolt működtetéséhez szükséges pénzt.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.

Dr. Reiserként írtak bele a Stranger Thingsbe – Paul Reiser a HVG-nek

Dr. Reiserként írtak bele a Stranger Thingsbe – Paul Reiser a HVG-nek

Azokat, akik csak a Stranger Thingsből ismerik, összezavarná, hogy miket művelt a karrierje kezdetén Paul Reiser. Korábbi rajongóit például azzal lepte meg, hogy feltűnt az Aliens gonoszaként. A veterán komikussal pályafutása cikkcakkjairól, Jerry Seinfeldről, Lisa Kudrow-ról és Eddie Murphyről is beszélgettünk. És arról is, miért tartotta hülyeségnek a Jóbarátokat.