A jegybankelnöki kinevezése óta eltelt csaknem 4 évben Matolcsy György 75 millió forintért utazott külföldre, összesen 36 alkalommal. Egyedül nyolc úton vett részt, a többi hivatalos kiküldetésen kísérője is volt.
Kettesben a legtöbbször Vajda Zitával utazott, pontosan kilencszer, összesen 10 millió forintért: Bázelbe, Frankfurtba, Párizsba, Londonba, Isztambulba, Dublinba és Washingtonba, igaz az amerikai fővárosba Balogh Ádám MNB-alelnök is elkísérte őket - derítette ki az RTL Klub Híradója. Balogh-gal egyébként hétszer utazott kettesben Matolcsy György.
Vajda Zitáról az azóta beszántott Népszabadság derítette ki, hogy ő a jegybankelnök új párja. A fiatal nő az azóta fideszesített Figyelőnek mondta el: összetartoznak Matolcsy Györggyel.
Azt nem tudni, hogy mióta tart a kapcsolatuk, így azt sem, hogy a fent említett, közpénzből fizetett külföldi utakon már együtt voltak-e. Vajda Zita 2013-ban lett a jegybanknál nemzetközi pénzügyi titkár, amiért nettó 1,1 millió forintos fizetést kapott. Előtte a Matolcsy György által vezetett Nemzetgazdasági Minisztériumnál dolgozott. Ma már a jegybanki alapítványoknál végzi munkáját.
Matolcsy György nem nyilatkozott a Híradónak, helyette a Magyar Nemzeti Bank sajtóosztálya reagált: Vajda Zita a pozíciója miatt kísérte rendszeresen Matolcsy Györgyöt, az ő feladata volt ugyanis a bilaterális találkozók előkészítése, a szervezési feladatok ellátása.