Kiberbiztonság: Meddig kell elkészülnie a kötelező auditnak?
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Egészen pikánsra sikerül a hétvége, ha a miniszter nem mondja le a programját.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap délben az otthoni húsleves és rántott hús helyett a Kamion-Európa-Bajnokság helyszínén, a Hungaroringen lesz. Ott ugyanis a Révész cégcsoport, Magyarország egyik legnagyobb fuvarozóvállalata 370 új DAF kamion beszerzését jelenti be, a miniszter pedig –várhatóan méltató – beszédet mond.
Bár a kamionok gyártója, a DAF Trucks N.V. amerikai kézben van, a járművek minden valószínűség szerint a cég holland, esetleg belgiumi üzemében készülnek, a társaság pedig a holland GDP-t növeli majd a jókora magyar üzlettel.
Ha Szijjártó nem mondja le a programot, bizonyosan fel kell öltenie a legellenállóbb fapofát, miután a Hollandiában akkreditált magyar nagykövetet ma visszarendelte.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Az öröklés előkészítése, a vagyon átruházása bonyolult, tudatosságot igénylő folyamat – különösen akkor, ha működő cég is van a javak között.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.