Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Röntgengépek, CT berendezések, lélegeztetőgépek, laborműszerek és egyéb orvosi eszközök beszerzésére írt ki három közbeszerzési pályázatot az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) az elmúlt hónapokban, a Közbeszerzési Döntőbizottság azonban mindegyikben talált valamilyen szabálytalanságot.
Legutóbb 16 kórház laborgépeinek beszerzését függesztették fel, miután a gyártók jelezték, hogy a kiírás korlátozza a tisztességes versenyt. Néhány héttel korábban pedig lélegeztetőgépek közbeszerzését semmisítették meg, miután az ÁEEK kizárta volna a legolcsóbb ajánlatot, és csak a kétszer annyit érőket tartotta volna versenyben – hangzott el az RTL Klub Híradójában.
A Híradó stábja Balog Zoltán emberierőforrás-minisztert hiába kérte, hogy értékelje az ÁEEK működését, a kérdést sem volt hajlandó meghallgatni. Kovács Zoltán kormányszóvivő nyilatkozott, ő azt mondta, hogy ismeretei szerint "ebben az esetben is jól működött a rendszer".
Amikor a felfüggesztett közbeszerzésekkel kapcsolatban kérdezte Hadházy Ákos, az LMP társelnöke a miniszterelnököt, az azzal vágott vissza, hogy Hadházy a korrupt, mert egyes gyártók érdekében lobbizik a parlamentben. A trafikmutyit leleplező korábbi fideszes képviselő, ahogy akkor megírtuk, jelezte: feljelenti Orbán Viktort.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?