Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Ma még három kísérletből egy alkalommal meghiúsul az online vásárlás, mert az Európai Bizottság szerint a kérdéses áru vagy szolgáltatás helye szerinti országban nem fogadják el a vásárló birtokában lévő, máshol kibocsátott bankkártyát vagy hitelkártyát. De ennek vége.
Az Eurologus ugyanis idézi a Bizottság felmérését, megvizsgálták a netes áruházakat, és a weboldalak 63 százalékánál tártak fel területi alapú tartalomkorlátozási gyakorlatot. 2015-ben ezen oldalak kevesebb mint 40 százaléka tette lehetővé a vásárlást a külföldről bejelentkező fogyasztók számára.
Jövőre már könnyebben lehet más EU-s tagországokban működő online boltokból rendelni és még az autókölcsönzés is könnyebb lesz, mindez pedig árcsökkenéssel is járhat, miután megszűnik az indokolatlan területi alapú korlátozás. Az úgynevezett geoblocking mellett megszüntetni tervezik a más országokból online szolgáltatásokat igénybe vevőkkel szemben alkalmazott árdiszkriminációt is.
Az Eurologus azt írja, az új szabályok 9 hónappal a Hivatalos Közlönyben való közzétételt követően lépnek majd hatályba, miután a hét elején az Európai Parlament, a Tanács és a Bizottság politikai megállapodást hozott tető alá az indokolatlan területi alapú tartalomkorlátozás eltörléséről.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Arra hivatkozott, hogy az új kormány szándéka a közmédia teljes átalakítása.